Resultater – Kr. Himmelfartsløbet

2019-05-30
Bane 1
(17 / 17)
Tid
Efter
1.
Rasmus Djurhus
OK Pan
48:19
2.
Simon Thrane Hansen
Søllerød OK
52:06
+3:47
3.
Elias Hinge Krogsgaard
Silkeborg OK
56:03
+7:44
4.
Kristian Vad
Horsens OK
56:31
+8:12
5.
Ebbe Møller Nielsen
OK Pan
57:53
+9:34
6.
Asbjørn Kaltoft
OK Pan
1:00:41
+12:22
7.
Oscar Sig Tranberg
Silkeborg OK
1:01:01
+12:42
8.
Jonas Gabs
OK Melfar
1:02:33
+14:14
9.
Giedrius Leonavicius
OK Pan
1:03:16
+14:57
10.
Thomas Emil Jensen
Horsens OK
1:21:17
+32:58
11.
Thomas Ullner
OK Djurs
1:30:07
+41:48
12.
Kenn Heldgaard Kristensen
Herning Orienteringsklub
1:36:57
+48:38
Martin Bruhn Pedersen
OK Pan
Fejlklip
Patrick McGrail
OK Pan
Fejlklip
Stefan Keller
Horsens OK
Fejlklip
Stefan Petersen
OK Pan
Fejlklip
Carsten Thyssen
Horsens OK
Ej startet
Bane 2
(28 / 28)
Tid
Efter
1.
René Rokkjær
OK Pan
41:40
2.
Morten Fenger-Grøn
Silkeborg OK
46:47
+5:07
3.
Hedvig Valbjørn Gydesen
OK Melfar
48:29
+6:49
4.
Jacob Ingerslev Overvad
OK Pan
55:42
+14:02
4.
Thomas Fredberg
Silkeborg OK
55:42
+14:02
6.
Kent Lodberg
OK Pan
55:52
+14:12
7.
Per O. Espegren
Aarhus 1900 Orientering
57:10
+15:30
8.
Jess Rasmussen
Viborg OK
58:33
+16:53
9.
Peter Kilden Jensen
OK Pan
58:47
+17:07
10.
Mads Mikkelsen
Horsens OK
1:04:08
+22:28
11.
Heidi Hinge Krogsgaard
Silkeborg OK
1:04:50
+23:10
12.
Christa Blach
Kolding OK
1:05:55
+24:15
13.
Johan Schjødt
OK Pan
1:07:05
+25:25
14.
Irene K. Mikkelsen
Horsens OK
1:08:53
+27:13
15.
Kim Gottlieb
Herning Orienteringsklub
1:09:37
+27:57
16.
Jonathan Muff
Aarhus 1900 Orientering
1:09:43
+28:03
17.
Kim B. Schmidt
Herning Orienteringsklub
1:09:46
+28:06
18.
Henrik Henriksen
Horsens OK
1:11:56
+30:16
19.
John Holm
OK Pan
1:13:22
+31:42
20.
Thomas Hornbæk
OK Pan
1:15:55
+34:15
21.
Anders Gammelvind
Herning Orienteringsklub
1:16:23
+34:43
22.
Susanne Kristensen
Herning Orienteringsklub
1:17:47
+36:07
23.
Maiken Rahbek Thyssen
Horsens OK
1:21:14
+39:34
24.
Celine Hinge Krogsgaard
Silkeborg OK
1:24:26
+42:46
25.
Frank Krog Jensen
Horsens OK
1:26:29
+44:49
Filip Bergmann Verhelst
Horsens OK
Fejlklip
Rie Stenhøj Baun McGrail
OK Pan
Ej startet
Susanne Loft Thyssen
Horsens OK
Ej startet
Bane 3
(35 / 35)
Tid
Efter
1.
Kell Sønnichsen
OK Pan
46:55
2.
Thomas Gabs
OK Melfar
50:50
+3:55
3.
Marianne Lynge Krogh
Kolding OK
52:55
+6:00
4.
Birgitte Halle
Aarhus 1900 Orientering
53:01
+6:06
5.
Martin Greiner
OK Pan
57:10
+10:15
6.
Hans Jørgen Vad
Horsens OK
59:28
+12:33
7.
Finn Simensen
OK Pan
1:01:18
+14:23
8.
Poul Erik Christensen
Horsens OK
1:02:38
+15:43
9.
Ole Gjøderum
Aarhus 1900 Orientering
1:02:42
+15:47
10.
Jens Jakob Steffensen
Horsens OK
1:03:53
+16:58
11.
Hanne Borup Fredberg
Silkeborg OK
1:04:21
+17:26
11.
Stig Barrett
Viborg OK
1:04:21
+17:26
13.
Erik Krogh
Kolding OK
1:04:57
+18:02
14.
Jørgen Jørgensen
Silkeborg OK
1:05:02
+18:07
15.
Torben Isen
Herning Orienteringsklub
1:06:14
+19:19
16.
Max Hansen
OK Djurs
1:06:45
+19:50
17.
Randi Sønderby Petersen
OK Pan
1:08:07
+21:12
18.
Jan Hauerslev
OK Pan
1:10:18
+23:23
19.
Gitte Isen
Herning Orienteringsklub
1:11:15
+24:20
20.
Hanne Møller Andersen
OK Pan
1:11:22
+24:27
21.
Lone Dybdal
Aarhus 1900 Orientering
1:11:47
+24:52
22.
Tove Jakobsen
Silkeborg OK
1:12:02
+25:07
23.
Anette Pind
Silkeborg OK
1:15:34
+28:39
24.
Helle Nikkel
Viborg OK
1:16:21
+29:26
25.
Troels Jensen
Horsens OK
1:18:00
+31:05
26.
Poul Grøn
OK Pan
1:20:15
+33:20
27.
Marie Dybdal
OK Pan
1:21:00
+34:05
28.
Keld Abrahamsen
Aarhus 1900 Orientering
1:23:07
+36:12
29.
Palle Wind
Kolding OK
1:27:04
+40:09
30.
Kai Hansen
OK Djurs
2:05:59
+79:04
Helle Svenningsen
Aarhus 1900 Orientering
Fejlklip
Hans Jørgen Simonsen
OK Pan
Udgået
Anders Harfot
Horsens OK
Ej startet
Jens Børsting
Silkeborg OK
Ej startet
Lars-Ole Kopp
Karup OK
Ej startet
Bane 4
(45 / 45)
Tid
Efter
1.
Herman Skovbjerg
OK Pan
16:20
2.
Felix Isac
OK Snab
18:41
+2:21
3.
Jørn Riis
OK Pan
28:54
+12:34
4.
Knud Sørensen
OK Pan
30:58
+14:38
5.
Marius Gjøderum-Svenningsen
Aarhus 1900 Orientering
32:58
+16:38
6.
Johnni Laursen
Viborg OK
33:40
+17:20
7.
Elin Holm Jensen
Horsens OK
35:38
+19:18
8.
Elise Utzen Keller
Horsens OK
35:44
+19:24
9.
Jørgen Thyssen
Horsens OK
38:05
+21:45
10.
Henning Fr. Larsen
Horsens OK
38:21
+22:01
11.
Finn Hother Madsen
OK Pan
39:09
+22:49
12.
Poul Nøhr
Silkeborg OK
39:15
+22:55
13.
Else Hass
OK Pan
39:30
+23:10
14.
Asger Kristensen
Herning Orienteringsklub
40:19
+23:59
15.
Ann Dorrit Hansen
OK Djurs
43:31
+27:11
16.
Karl Ditlevsen
Horsens OK
44:53
+28:33
17.
Gerda Henriksen
Aarhus 1900 Orientering
45:15
+28:55
18.
Aase Thyssen
Horsens OK
53:33
+37:13
19.
Erna Germann
Horsens OK
53:57
+37:37
20.
Olaf Christensen
Aarhus 1900 Orientering
55:17
+38:57
21.
Per Jessen-Klixbüll
OK Pan
56:56
+40:36
22.
Per Rønnau
Aarhus 1900 Orientering
57:44
+41:24
23.
Lilian Sørensen
OK Pan
58:19
+41:59
24.
Birgit Rasmussen
Aarhus 1900 Orientering
58:39
+42:19
25.
Lone Christensen
Aarhus 1900 Orientering
59:36
+43:16
26.
Bent Nielsen
OK Pan
59:55
+43:35
27.
Karin Karlsson
Horsens OK
1:02:00
+45:40
28.
Jørgen Skovby
Horsens OK
1:08:32
+52:12
29.
Svend Aage Sørensen
Horsens OK
1:16:13
+59:53
30.
Ole Jørgensen
Horsens OK
1:32:31
+76:11
Preben Eriksen
Viborg OK
Maks.tid
Alice Hinge
OK Pan
Fejlklip
Christian Als
Viborg OK
Fejlklip
Hans Christiansen
OK Pan
Fejlklip
Karsten Hinge
OK Pan
Fejlklip
Lisbeth Møller Nielsen
OK Pan
Fejlklip
Trille Ditlevsen
Horsens OK
Fejlklip
Helga Harly
OK Pan
Udgået
Asmus Wonsyld
Silkeborg OK
Ej startet
Birthe Helms
Silkeborg OK
Ej startet
Clive Allen
Silkeborg OK
Ej startet
Eline Rahbek Thyssen
Horsens OK
Ej startet
Frank Linde
OK Pan
Ej startet
Jørn Thomsen
Kolding OK
Ej startet
Vibeke Jørgensen
OK Pan
Ej startet
Bane 5
(8 / 8)
Tid
Efter
1.
Frederik Schou-Hansen
OK Pan
41:10
2.
Christian Bøje
Horsens OK
44:37
+3:27
3.
Britta Ank Pedersen
Horsens OK
54:58
+13:48
4.
Thomas Nielsen
Silkeborg OK
58:48
+17:38
5.
Lea Madsen
Aarhus 1900 Orientering
1:13:52
+32:42
Niels Dupont
OK Pan
Fejlklip
Lasse Rahbek Thyssen
Horsens OK
Diskv.
Louise Kolind
Horsens OK
Ej startet
Bane 6
(3 / 3)
Tid
Efter
1.
Emil Als
OK Pan
34:08
2.
Rikke Schou-Hansen
OK Pan
42:22
+8:14
3.
Lise Halkjær
OK Pan
49:15
+15:07
Bane 7
(3 / 3)
Tid
Efter
1.
Anna Schou-Hansen
OK Pan
37:35
2.
Rasmus Hartmann Thomsen
OK Pan
44:28
+6:53
3.
Magnus Brøgger
Aarhus 1900 Orientering
1:06:29
+28:54
D10
(6 / 6)
Tid
Efter
1.
Astrid Faber Fenger-Grøn
Silkeborg OK
20:07
2.
Ragnhild Øhlenschlæger Nielsen
Silkeborg OK
20:15
+0:08
3.
Katharina Rokkjær
OK Pan
29:27
+9:20
4.
Olivia Olesen Hinge
OK Pan
35:08
+15:01
5.
Karen Gammelvind
Herning Orienteringsklub
35:31
+15:24
6.
Lærke Skammelsen Gilleladen
OK Pan
36:30
+16:23
D12A
(5 / 5)
Tid
Efter
1.
Siv Borup Fredberg
Silkeborg OK
32:47
2.
Anna Kaldahl Hornbæk
OK Pan
34:10
+1:23
3.
Esther Henriksen
Horsens OK
39:16
+6:29
Martine Keller
Horsens OK
Ej startet
Siv Kusk Berglund
OK Pan
Ej startet
D12B
(1 / 1)
Tid
Efter
Katrine Halkjær Dupont
OK Pan
Fejlklip
D14A
(4 / 4)
Tid
Efter
1.
Laura Kaldahl Hornbæk
OK Pan
34:33
2.
Sigrid Øhlenschlæger Nielsen
Silkeborg OK
46:50
+12:17
3.
Hannah Udklit Kristensen
OK Pan
48:04
+13:31
4.
Ella Klærke Mikkelsen
Horsens OK
58:24
+23:51
D14B
(1 / 1)
Tid
Efter
Sofie Halkjær Dupont
OK Pan
Fejlklip
H10
(8 / 8)
Tid
Efter
1.
Emil Borup Fredberg
Silkeborg OK
16:46
2.
Vilhelm Rokkjær Andreasen
OK Pan
21:40
+4:54
3.
Thor Skammelsen Gilleladen
OK Pan
23:21
+6:35
4.
Thor Kusk Berglund
OK Pan
28:26
+11:40
5.
Asbjørn Ask Østergaard
Horsens OK
36:42
+19:56
6.
Jonas Klærke Mikkelsen
Horsens OK
48:45
+31:59
Linus Fuglgaard
Horsens OK
Udgået
Lucas Stenhøj Baun McGrail
OK Pan
Ej startet
H12A
(5 / 5)
Tid
Efter
1.
Lukas Bergmann Verhelst
Horsens OK
23:57
2.
Elias Fuglgaard
Horsens OK
31:39
+7:42
3.
William Stenhøj Baun McGrail
OK Pan
37:44
+13:47
4.
William Ove Kousgaard
Herning Orienteringsklub
42:46
+18:49
5.
Jens Gammelvind
Herning Orienteringsklub
1:13:22
+49:25
H12B
(1 / 1)
Tid
Efter
1.
Mattias Klostergaard Rokkjær
OK Pan
19:23
H14A
(3 / 3)
Tid
Efter
1.
Asbjørn Faber Fenger-Grøn
Silkeborg OK
34:13
2.
Frederik Brynning Bøje
Horsens OK
38:54
+4:41
3.
Alfred Keller
Horsens OK
52:23
+18:10
H16A
(5 / 5)
Tid
Efter
1.
Villads Skovbjerg
OK Pan
36:41
2.
August Gabs
OK Melfar
44:22
+7:41
3.
Anton Elmegaard Andersen
Horsens OK
53:11
+16:30
4.
Peter Pihlkjær Nymann
Kolding OK
55:16
+18:35
Jacob Klærke Mikkelsen
Horsens OK
Fejlklip
H18A
(1 / 1)
Tid
Efter
1.
Jeppe Edvardsen
OK Snab
1:05:23

Oprettet af MeOS: 30-05-2019 15:11:45