Resultater – Testløb Langdistance

2019-06-09
D20-DEN
(20 / 20)
Tid
Efter
1.
Annika Simonsen
FIF Hillerød Orientering
1:01:51
2.
Agnes Nørgård Kracht
Tisvilde Hegn OK
1:02:01
+0:10
3.
Lise Termansen
OK H.T.F.
1:03:52
+2:01
4.
Ida Øbro
Tisvilde Hegn OK
1:05:11
+3:20
5.
Ida Agervig Kristiansson
OK Snab
1:06:01
+4:10
6.
Hedvig Valbjørn Gydesen
OK Melfar
1:08:13
+6:22
7.
Lotte Jauhojärvi Markussen
OK Pan
1:08:18
+6:27
8.
Mathilde Smedegaard Madsen
Søllerød OK
1:09:49
+7:58
9.
Nikoline Holm Splittorff
FIF Hillerød Orientering
1:12:01
+10:10
10.
Sara Lysemose Poulsen
Silkeborg OK
1:12:19
+10:28
11.
Malin Agervig Kristiansson
OK Snab
1:18:30
+16:39
12.
Alberte Kaae-Nielsen
Søllerød OK
1:19:24
+17:33
13.
Birka Øhlenschlæger Nielsen
Silkeborg OK
1:20:24
+18:33
14.
Camille Marie Næstoft Juhl
Søllerød OK
1:29:41
+27:50
15.
Alberte Loft Thyssen
Horsens OK
1:35:26
+33:35
16.
Nanna Lysemose Poulsen
Silkeborg OK
1:43:02
+41:11
17.
Celina Bregensøe
Tisvilde Hegn OK
1:55:50
+53:59
18.
Karoline Saxtorph Schulz
Ballerup OK
2:01:34
+59:43
18.
Maria Bo Kølbæk
Aarhus 1900 Orientering
2:01:34
+59:43
Signe Veggerby Jensen
Rold Skov OK
Fejlklip
D20-INT
(25 / 25)
Tid
Efter
1.
Csilla Gárdonyi
Hungarian Junior Team
57:43
2.
Victoria Hæstad Bjørnstad
IFK Göteborg
58:48
+1:05
3.
Zsófia Sárközy
Hungarian Junior Team
59:57
+2:14
4.
Teele Telgma
Estonian National Team
1:06:44
+9:01
5.
Dominika Mérő
Hungarian Junior Team
1:07:32
+9:49
6.
Synne Strand
IFK Göteborg
1:08:17
+10:34
7.
Adrianna Biederman
Polish Junior Team
1:08:26
+10:43
8.
Jasna Petrova
Bulgaria Junior Team
1:08:41
+10:58
9.
Ane Dyrkorn
NTNUI
1:10:25
+12:42
9.
Tereza Šmelíková
Slovak Junior Team
1:10:25
+12:42
11.
Agnieszka Cych
Polish Junior Team
1:13:30
+15:47
12.
Tina Tiefenböck
Astria Junior Team
1:14:47
+17:04
13.
Tereza Miklušová
Slovak Junior Team
1:17:56
+20:13
14.
Kristel Kõivo
Estonian National Team
1:23:52
+26:09
15.
Ylvi Kastner
Astria Junior Team
1:24:40
+26:57
16.
Vilma Alberinga
Latvian Junior Team
1:30:17
+32:34
17.
Ceresa Erica
Italian National Team
1:31:25
+33:42
18.
Katarztyna Ciesiółka
Polish Junior Team
1:33:48
+36:05
19.
Tara Melhuish
Australia Junior Team
1:34:54
+37:11
20.
Selem Alice
Italian National Team
1:50:15
+52:32
21.
Caroline Pigerre
IFK Lidingö SOK
2:15:52
+78:09
Dallera Caterina
Italian National Team
Fejlklip
Jasmina Gassner
Astria Junior Team
Fejlklip
Signe Sirma
Latvian Junior Team
Fejlklip
Anna Gröll
Astria Junior Team
Ej startet
D20-FIN
(28 / 28)
Tid
Efter
1.
Ida Haapala
Finnish Junior Team
1:01:46
2.
Anu Tuomisto
Finnish Junior Team
1:03:15
+1:29
3.
Melina Lahdenperä
Finnish Junior Team
1:04:04
+2:18
4.
Maria Määttänen
Finnish Junior Team
1:05:11
+3:25
5.
Siiri Silvennoinen
Finnish Junior Team
1:05:21
+3:35
6.
Lotta Eerola
Finnish Junior Team
1:05:53
+4:07
7.
Inka Nurminen
Finnish Junior Team
1:06:34
+4:48
8.
Liisa Mattila
Finnish Junior Team
1:06:42
+4:56
9.
Fanny Kukonlehto
Finnish Junior Team
1:06:52
+5:06
10.
Milja Väätäjä
Finnish Junior Team
1:08:00
+6:14
11.
Hilla Pitkänen
Finnish Junior Team
1:09:10
+7:24
12.
Venla Turakainen
Finnish Junior Team
1:09:27
+7:41
13.
Amanda Strandvall
Finnish Junior Team
1:10:37
+8:51
14.
Jasmiina Rantala
Finnish Junior Team
1:11:05
+9:19
15.
Venla Taulavuori
Finnish Junior Team
1:13:00
+11:14
16.
Emilia Tala
Finnish Junior Team
1:14:18
+12:32
17.
Mikaela Karjalainen
Finnish Junior Team
1:15:08
+13:22
18.
Tuuli Heikkilä
Finnish Junior Team
1:15:21
+13:35
19.
Alli Haavisto
Finnish Junior Team
1:15:34
+13:48
20.
Elsa Ankelo
Finnish Junior Team
1:18:55
+17:09
21.
Roosa Pelkonen
Finnish Junior Team
1:20:33
+18:47
22.
Annika Matilainen
Finnish Junior Team
1:21:15
+19:29
23.
Katri Kontio
Finnish Junior Team
1:24:08
+22:22
24.
Julia Tala
Finnish Junior Team
1:25:43
+23:57
25.
Katja Linnainmaa
Finnish Junior Team
1:38:50
+37:04
26.
Minja Nietula
Finnish Junior Team
1:39:35
+37:49
Linda Sainio
Finnish Junior Team
Udgået
Janina Donner
Finnish Junior Team
Ej startet
D20-GBR
(8 / 8)
Tid
Efter
1.
Grace Molloy
British Junior Team
1:03:15
2.
Laura King
British Junior Team
1:08:19
+5:04
3.
Fiona Bunn
British Junior Team
1:13:26
+10:11
4.
Megan Keith
British Junior Team
1:15:16
+12:01
5.
Eilidh Campbell
British Junior Team
1:17:00
+13:45
6.
Alice Wilson
British Junior Team
1:20:16
+17:01
7.
Lizzie Stansfield
British Junior Team
1:21:08
+17:53
8.
Rachel Brown
British Junior Team
1:41:26
+38:11
D20-CZE
(12 / 12)
Tid
Efter
1.
Chaloupská Barbora
Czech Junior team
1:04:05
2.
Thýnová Nikola
Czech Junior team
1:09:52
+5:47
3.
Kopecká Anna
Czech Junior team
1:10:35
+6:30
4.
Sieglová Eliška
Czech Junior team
1:11:50
+7:45
5.
Grycová Kateřina
Czech Junior team
1:12:11
+8:06
6.
Špringlová Kamila
Czech Junior team
1:13:31
+9:26
7.
Opálková Martina
Czech Junior team
1:13:59
+9:54
8.
Peterová Jana
Czech Junior team
1:14:07
+10:02
9.
Nechanická Klára
Czech Junior team
1:16:16
+12:11
10.
Sokolářová Šárka
Czech Junior team
1:17:23
+13:18
11.
Thořová Markéta
Czech Junior team
1:18:04
+13:59
12.
Firešová Markéta
Czech Junior team
1:18:08
+14:03
H20-DEN
(31 / 31)
Tid
Efter
1.
Søren Thrane Ødum
OK ØST Birkerød
1:12:14
2.
Andreas Bock Bjørnsen
OK Pan
1:14:39
+2:25
3.
Malthe Poulsen
FIF Hillerød Orientering
1:14:41
+2:27
4.
Morten Ingmar Örnhagen Jørgensen
OK Snab
1:15:00
+2:46
5.
Mikkel Holm Nielsen
OK Pan
1:18:53
+6:39
6.
Mads Møller Skaug
OK Pan
1:20:32
+8:18
7.
Jonas Gabs
OK Melfar
1:23:30
+11:16
8.
Mikkel Lyskjær
Farum OK
1:24:32
+12:18
9.
Jacob Steinthal
FIF Hillerød Orientering
1:24:38
+12:24
10.
Johan Halkjær Dupont
OK Pan
1:25:03
+12:49
11.
Linus Agervig Kristiansson
OK Snab
1:25:07
+12:53
12.
Elias Hinge Krogsgaard
Silkeborg OK
1:25:09
+12:55
13.
Lasse Falck Weber
Tisvilde Hegn OK
1:26:27
+14:13
14.
Malte Kjær Hemmingsen
FIF Hillerød Orientering
1:27:07
+14:53
15.
Oscar Sig Tranberg
Silkeborg OK
1:29:30
+17:16
16.
Jeppe Edvardsen
OK Snab
1:30:28
+18:14
17.
Lasse Fugmann Thamdrup
Allerød OK
1:30:35
+18:21
18.
Gustav Vinther Østermark Jensen
Kolding OK
1:31:40
+19:26
19.
Asbjørn Kaltoft
OK Pan
1:33:38
+21:24
20.
Theis Munktved
Allerød OK
1:43:28
+31:14
21.
Jonatan Graversen
Bul-Tromsø IL
1:48:28
+36:14
22.
Lasse August Helweg
Allerød OK
1:51:00
+38:46
23.
Lukas Kjær Hemmingsen
FIF Hillerød Orientering
1:57:55
+45:41
24.
Peter Modler Hedemann
Faaborg OK
2:11:58
+59:44
Andreas Tange
Rold Skov OK
Fejlklip
Asger L. Holmberg
FIF Hillerød Orientering
Fejlklip
Jeppe Liengård Caspersen
OK Snab
Fejlklip
Mikkel Lau Petersen
Allerød OK
Fejlklip
Morten Rindom Knudsen
OK Melfar
Fejlklip
Søren Møller Skaug
OK Pan
Fejlklip
Jakob Schøier Kovsted
Tisvilde Hegn OK
Ej startet
H20-INT
(32 / 32)
Tid
Efter
1.
Einar Melsom
Fossum IF
1:09:43
2.
Ferenc Jónás
Hungarian Junior Team
1:10:40
+0:57
3.
Georg Gröll
Astria Junior Team
1:18:02
+8:19
4.
Kacper Kuca
Polish Junior Team
1:20:10
+10:27
5.
Bettega Damiano
Italian National Team
1:22:12
+12:29
6.
Jakub Chupek
Slovak Junior Team
1:22:30
+12:47
7.
Clemens Wolfram
Astria Junior Team
1:22:33
+12:50
8.
Mihály Ormay
Hungarian Junior Team
1:23:38
+13:55
9.
Bojan Ivandjikov
Bulgaria Junior Team
1:24:25
+14:42
10.
Lukas Novak
Astria Junior Team
1:26:23
+16:40
11.
Angeli Ilian
Italian National Team
1:26:27
+16:44
12.
Tamás Bárány
Hungarian Junior Team
1:26:57
+17:14
13.
Fricis Spektors
Latvian Junior Team
1:27:17
+17:34
14.
Jakub Kijak
Polish Junior Team
1:28:02
+18:19
15.
Tobiáš Goldschmidt
Slovak Junior Team
1:29:34
+19:51
16.
Zoltán Bujdosó
Hungarian Junior Team
1:29:37
+19:54
17.
Scopel Mattia
Italian National Team
1:31:43
+22:00
18.
Kiur Erik Eensaar
Estonian National Team
1:34:53
+25:10
19.
Petar Borisov
Bulgaria Junior Team
1:37:06
+27:23
20.
Martin Yordanov
Valdi
1:50:05
+40:22
21.
Toma Kotkov
Bulgaria Junior Team
1:55:08
+45:25
Andres Rõõm
Estonian National Team
Fejlklip
Erik Kálmán
Hungarian Junior Team
Fejlklip
Hando Allmann
Estonian National Team
Fejlklip
Jannis Bonek
Astria Junior Team
Fejlklip
Konrad Płóciennik
Polish Junior Team
Fejlklip
Mikołaj Krawczyński
Polish Junior Team
Fejlklip
Patscheider Lukas
Italian National Team
Fejlklip
Rihards Krumins
Latvian Junior Team
Fejlklip
Kaarel Vesilind
Estonian National Team
Ej startet
Marcell Szabó
Hungarian Junior Team
Ej startet
Thomas Laraia
USA Orienteering
Ej startet
H20-FIN
(26 / 26)
Tid
Efter
1.
Mikko Eerola
Finnish Junior Team
1:08:30
2.
Teemu Oksanen
Finnish Junior Team
1:13:33
+5:03
3.
Touko Seppä
Finnish Junior Team
1:13:41
+5:11
4.
Arttu Lindqvist
Finnish Junior Team
1:15:10
+6:40
5.
Aaro Aho
Finnish Junior Team
1:16:06
+7:36
6.
Justus Vuori
Finnish Junior Team
1:17:13
+8:43
7.
Oskari Silvennoinen
Finnish Junior Team
1:18:07
+9:37
8.
Matias Salonen
Finnish Junior Team
1:18:41
+10:11
9.
Samuli Peltola
Finnish Junior Team
1:21:54
+13:24
10.
Anton Sankelo
Finnish Junior Team
1:22:42
+14:12
11.
Topias Helminen
Finnish Junior Team
1:26:13
+17:43
12.
Leo Matinheikki
Finnish Junior Team
1:28:50
+20:20
13.
Ville Kinnala
Finnish Junior Team
1:29:05
+20:35
14.
Otso Westerlund
Finnish Junior Team
1:30:28
+21:58
15.
Aapo Viippola
Finnish Junior Team
1:30:34
+22:04
16.
Aaro Ojala
Finnish Junior Team
1:33:02
+24:32
17.
Jasper Alajoutsi
Finnish Junior Team
1:36:20
+27:50
18.
Henrik Asklöf
Finnish Junior Team
1:36:53
+28:23
19.
Lassi Vaismaa
Finnish Junior Team
1:41:31
+33:01
Sakari Koivuniemi
Finnish Junior Team
Fejlklip
Samppo Sankelo
Finnish Junior Team
Fejlklip
Miika Tala
Finnish Junior Team
Udgået
Oskari Lepistö
Finnish Junior Team
Udgået
Ville Mannonen
Finnish Junior Team
Udgået
Topias Arola
Finnish Junior Team
Ej startet
Topias Niemi
Finnish Junior Team
Ej startet
H20-GBR
(8 / 8)
Tid
Efter
1.
Alastair Thomas
British Junior Team
1:14:04
2.
Eddie Narbett
British Junior Team
1:18:39
+4:35
3.
Finlay Todd
British Junior Team
1:20:27
+6:23
4.
Zac Hudd
British Junior Team
1:21:15
+7:11
5.
Peter Molloy
British Junior Team
1:26:18
+12:14
6.
Ben Chesters
British Junior Team
1:43:47
+29:43
7.
Tom Bray
British Junior Team
1:45:49
+31:45
Freddie Carcas
British Junior Team
Fejlklip
H20-CZE
(10 / 10)
Tid
Efter
1.
Horčička Vít
Czech Junior team
1:14:06
2.
Hlaváč Ondřej
Czech Junior team
1:15:44
+1:38
3.
Rusin Jan
Czech Junior team
1:16:38
+2:32
4.
Fencl Jonáš
Czech Junior team
1:18:41
+4:35
5.
Gajda Jan
Czech Junior team
1:19:21
+5:15
6.
Volák Ondřej
Czech Junior team
1:20:22
+6:16
7.
Roudný Martin
Czech Junior team
1:21:11
+7:05
8.
Thoř Tomáš
Czech Junior team
1:25:57
+11:51
9.
Karatsiolis Kryštof
Czech Junior team
1:30:52
+16:46
Křivda Tomáš
Czech Junior team
Fejlklip
D16
(14 / 14)
Tid
Efter
1.
Siri Simonsen
FIF Hillerød Orientering
45:17
2.
Theresa Skouboe
Horsens OK
45:49
+0:32
3.
Elanor Henriksen
Horsens OK
46:20
+1:03
4.
Sigrid Høyer Staugaard
FIF Hillerød Orientering
47:06
+1:49
5.
Dicte Højbjerg Andersen
Helsingør SOK
47:58
+2:41
6.
Eva Örnhagen Jørgensen
OK Snab
48:07
+2:50
7.
Ida Riis Madsen
Rold Skov OK
48:08
+2:51
8.
Xenia Bregensøe
Tisvilde Hegn OK
49:25
+4:08
9.
Marie Møller Nielsen
OK Pan
51:29
+6:12
10.
Amanda modler Hedemann
Faaborg OK
53:12
+7:55
11.
Hedda Kärner Grooss
Allerød OK
55:46
+10:29
12.
Anna Harbo Flyvbjerg
Rold Skov OK
1:15:22
+30:05
Anna Taagehøi Nykjær
OK Pan
Fejlklip
Laura Bobach
Rold Skov OK
Ej startet
H16
(24 / 24)
Tid
Efter
1.
Oscar David Broman Jensen
Allerød OK
53:53
2.
Mathias Buchgreitz
Søllerød OK
56:16
+2:23
3.
Tobias Biering
Silkeborg OK
58:16
+4:23
4.
Valdemar Marager
Allerød OK
59:36
+5:43
5.
Casper Staehelin Blakskjær
OK Pan
59:57
+6:04
6.
Villads Skovbjerg
OK Pan
1:00:07
+6:14
7.
Gustav L. Holmberg
FIF Hillerød Orientering
1:01:46
+7:53
8.
Niels Dalgaard
Kolding OK
1:02:09
+8:16
9.
Jacob Klærke Mikkelsen
Horsens OK
1:05:54
+12:01
10.
Tobias Olloz
Tisvilde Hegn OK
1:05:58
+12:05
11.
Hans Grønborg Nielsen
Allerød OK
1:07:58
+14:05
12.
Jonas Ellegård Kokholm
Horsens OK
1:10:56
+17:03
13.
Mikkel Berglund
Kolding OK
1:12:16
+18:23
14.
August Gabs
OK Melfar
1:13:22
+19:29
15.
Marinus Næstoft Juhl
Søllerød OK
1:18:38
+24:45
16.
Adam Carlsen
OK Roskilde
1:18:49
+24:56
17.
Marius Snedker Storgaard
Farum OK
1:33:16
+39:23
18.
Malte Kliem
Farum OK
1:46:10
+52:17
Filip Nielsen
Farum OK
Fejlklip
Jens Dalgaard
Kolding OK
Fejlklip
Jonathan Birk Nielsen
Aalborg Orienteringsklub
Fejlklip
Magnus Andersen
Ballerup OK
Fejlklip
Jonas Damm Als
OK Pan
Udgået
Rasmus Myrup Christensen
OK Pan
Ej startet
Åben-1
(28 / 28)
Tid
Efter
1.
Laurits Bidstrup Møller
Silkeborg OK
1:12:30
2.
Jesper David Jensen
Tisvilde Hegn OK
1:24:20
+11:50
3.
Rune Østergaard
Søllerød OK
1:26:18
+13:48
4.
Flemming Jørgensen
OK Snab
1:27:32
+15:02
5.
Jens Knud Maarup
Allerød OK
1:28:01
+15:31
6.
Kristian Vad
Horsens OK
1:30:09
+17:39
7.
Tim Falck Weber
Tisvilde Hegn OK
1:31:57
+19:27
8.
Niklas Ingwersen
Horsens OK
1:32:45
+20:15
9.
Štefan Šurgan
Slovak Junior Team
1:34:39
+22:09
10.
Lars Berglund
Kolding OK
1:44:10
+31:40
11.
Henrik Steen Andersen
OK ØST Birkerød
1:45:14
+32:44
12.
Henrik Uhlemann
Kolding OK
1:45:58
+33:28
13.
Jens Liengård
OK Snab
1:49:18
+36:48
14.
Thomas Blok
OK Snab
1:50:10
+37:40
15.
Jimmi Olsen
Viborg OK
1:53:58
+41:28
16.
Jakob Gade
Viborg OK
2:00:01
+47:31
17.
Rune Graversen
BUC Tromsø
2:05:22
+52:52
18.
Henrik Albahn
Lyngby OK
2:06:14
+53:44
19.
Jess Rasmussen
Viborg OK
2:06:41
+54:11
20.
Hanne Fogh
FSK Orientering
2:31:00
+78:30
21.
Jes Holme Barkler
Svendborg OK
2:35:05
+82:35
Košárek Pavel
Czech Junior team
Fejlklip
Libor Zridkavesely
Astria Junior Team
Fejlklip
Teodor Todorov
Valdi
Fejlklip
Todor Pedev
Bulgaria Junior Team
Udgået
Anders Marager
Allerød OK
Ej startet
Kristian Blok
OK Snab
Ej startet
Thomas Fredberg
Silkeborg OK
Ej startet
Åben-2
(34 / 34)
Tid
Efter
1.
Julian Dent
IFK Lidingö SOK
49:19
2.
Rasmus Thrane Hansen
Søllerød OK
53:23
+4:04
3.
Erik Hajdu
Hungarian Junior Team
56:08
+6:49
4.
Emma Klingenberg
Faaborg OK
1:02:05
+12:46
5.
Tuomas Tala
Helsingin Suunnistajat
1:04:40
+15:21
6.
Tommy Jauhojarui
Asker SK
1:10:09
+20:50
7.
Szava Zsigmond
Hungarian Junior Team
1:12:45
+23:26
8.
Elo Saue
Estonian National Team
1:17:00
+27:41
9.
Kent Kragh
HOK
1:18:26
+29:07
10.
Helge Lang Pedersen
Farum OK
1:22:28
+33:09
11.
Mads Mikkelsen
Horsens OK
1:23:52
+34:33
12.
Allan Hougaard
Aarhus 1900 Orientering
1:31:12
+41:53
13.
Claus Christensen
OK FROS
1:31:58
+42:39
14.
Finn Bregensøe
Tisvilde Hegn OK
1:32:37
+43:18
15.
Keld Gade
Viborg OK
1:35:57
+46:38
16.
Pernille Buch
OK GORM
1:38:45
+49:26
17.
Johanne Biering
Silkeborg OK
1:40:01
+50:42
18.
Per Eg Pedersen
Kolding OK
1:42:38
+53:19
19.
Karsten Blok
OK Snab
1:44:58
+55:39
20.
Peer Straarup
Horsens OK
1:50:20
+61:01
21.
Lennart Bo Kristiansen
Viborg OK
1:53:02
+63:43
22.
Bruno Stub
PI-København
1:53:58
+64:39
23.
Henning Schou
OK Snab
1:57:18
+67:59
24.
Michael Termansen
OK Syd
2:00:13
+70:54
25.
Max Prang
Fredensborg OK
2:06:25
+77:06
26.
Lars Hanghøj Petersen
Ballerup OK
2:08:40
+79:21
27.
Erling Trankjær
Holstebro OK
2:30:29
+101:10
Košárková Iva
Czech Junior team
Fejlklip
Peter Kilden Jensen
OK Pan
Fejlklip
Thomas Edvardsen
OK Snab
Fejlklip
Ulrika Örnhagen Jørgensen
OK Snab
Fejlklip
Kent Uhre Knudsen
Silkeborg OK
Udgået
Torben Kristensen
OK Snab
Udgået
Dorthe Bloch Rosenvinge
OK Snab
Ej startet
Åben-3
(36 / 36)
Tid
Efter
1.
Anders Dalgaard
Kolding OK
58:29
2.
Asbjørn Faber Fenger-Grøn
Silkeborg OK
1:13:35
+15:06
3.
Niels-Peter Vest Nielsen
Allerød OK
1:16:59
+18:30
4.
Andreas Duc Jørgensen
Tisvilde Hegn OK
1:18:39
+20:10
5.
Thomas Gabs
OK Melfar
1:19:31
+21:02
6.
Henrik Henriksen
Horsens OK
1:22:03
+23:34
7.
Anne Maarup
Allerød OK
1:22:54
+24:25
8.
Lucia Aagaard
Herning Orienteringsklub
1:25:00
+26:31
9.
Irene K. Mikkelsen
Horsens OK
1:25:40
+27:11
10.
Bo Birk Nielsen
Aalborg Orienteringsklub
1:27:05
+28:36
11.
Mogens Hagner
Silkeborg OK
1:27:45
+29:16
12.
Bodil Karlsmose Kliem
Farum OK
1:29:15
+30:46
13.
Lene Bejer Damgaard
Viborg OK
1:29:34
+31:05
14.
Annette Bonde
Ballerup OK
1:30:42
+32:13
15.
Ulrik Staugaard
FIF Hillerød Orientering
1:32:26
+33:57
16.
Frederik Mariegaard
Viborg OK
1:32:53
+34:24
17.
Bent Aakjær
Odense OK
1:35:29
+37:00
18.
Niels Stadel
Silkeborg OK
1:38:31
+40:02
19.
Carl Malling
Randers OK
1:38:49
+40:20
20.
Peter M. Sigvardt
Odense OK
1:43:14
+44:45
21.
Henning Hedemann
Faaborg OK
1:44:17
+45:48
22.
Søren Dall
HTF
1:47:59
+49:30
23.
Jørn H. Klausen
OK Syd
1:48:57
+50:28
24.
Gregers Jørgensen
Ballerup OK
1:53:43
+55:14
25.
Kirsten Møller
Søllerød OK
2:02:18
+63:49
26.
Helle Schou
OK Snab
2:03:23
+64:54
27.
Jørgen Østergaard
Mariager Fjord OK
2:11:07
+72:38
28.
Angélique Grønborg Rasmussen
Allerød OK
9:13:54
+495:25
Hanne Borup Fredberg
Silkeborg OK
Fejlklip
Helle Termansen
OK Syd
Fejlklip
Kaj Kaspersen
Herning Orienteringsklub
Fejlklip
Hugo Frederiksen
OK73
Udgået
John Holm
OK Pan
Udgået
Klaus Nielsen
Farum OK
Udgået
Heidi L. Holmberg
FIF Hillerød Orientering
Ej startet
Maria Douglas Stilling
FIF Hillerød Orientering
Ej startet
Åben-4
(26 / 26)
Tid
Efter
1.
Johan MacLassen
Rold Skov OK
39:54
2.
Rikke Holm Jensen
Horsens OK
48:51
+8:57
3.
Lars Munktved
Allerød OK
52:12
+12:18
4.
Ulrik Johansen
OK Pan
59:05
+19:11
5.
Martin Greiner
OK Pan
59:33
+19:39
6.
Annamari Tiitola
Lynx
59:46
+19:52
7.
Severin Kilden
OK Pan
1:02:32
+22:38
8.
Audellen Brevik
IF Sturla
1:02:40
+22:46
9.
Hanne Staugaard
Kolding OK
1:02:46
+22:52
10.
Claudia Greiner
OK Pan
1:04:47
+24:53
11.
Knud Fjordvald
Silkeborg OK
1:04:51
+24:57
12.
Erkhi Haauisto
TuS
1:05:11
+25:17
13.
Hanne Ljungberg
OK Syd
1:09:19
+29:25
14.
Niels Møller Petersen
OK FROS
1:11:23
+31:29
15.
Allan Skouboe
Horsens OK
1:12:34
+32:40
16.
Søren Elkjær
Viborg OK
1:13:55
+34:01
17.
Jan Kristoffersen
Ballerup OK
1:14:30
+34:36
18.
Valentin Pidner
Astria Junior Team
1:15:59
+36:05
19.
Erik Ljungdahl
Faaborg OK
1:19:27
+39:33
20.
Mette Marie Lungholt
Odense OK
1:23:27
+43:33
21.
Hanne Madsen
Kolding OK
1:25:35
+45:41
22.
Pia Gade
Viborg OK
1:26:02
+46:08
23.
Anette Pind
Silkeborg OK
1:32:34
+52:40
24.
Inger Andreasen
OK Melfar
1:41:16
+61:22
25.
Guri Alm
OK-Htf
1:45:41
+65:47
Marja Kukonlehto
Kangasala SK
Udgået
Åben-5
(29 / 29)
Tid
Efter
1.
Terje Melsom
Fossum IF
32:50
2.
Paweł Biederman
Polish Junior Team
33:42
+0:52
3.
Grethe Anæus
Viborg OK
48:28
+15:38
4.
Britt Hermanrud
Silkeborg OK
48:29
+15:39
5.
Inge Price Jensen
Odense OK
48:43
+15:53
6.
Leif B. Nielsen
Herning Orienteringsklub
49:41
+16:51
7.
Poul Nøhr
Silkeborg OK
50:27
+17:37
8.
Vibeke Jørgensen
OK Pan
51:49
+18:59
9.
Frank Linde
OK Pan
53:28
+20:38
10.
Kai Ø. Laursen
Aalborg Orienteringsklub
55:39
+22:49
11.
Rigmor Schou
Mariager Fjord OK
56:20
+23:30
12.
Poul Grøn
OK Pan
57:25
+24:35
13.
Tove Straarup
Horsens OK
1:02:03
+29:13
14.
Finn Hother Madsen
OK Pan
1:03:10
+30:20
15.
Kim Folander
FSK Orientering
1:11:04
+38:14
16.
Edith Sørensen
Aalborg Orienteringsklub
1:11:22
+38:32
17.
Arne Pedersen
Mariager Fjord OK
1:12:19
+39:29
18.
Betty Folino
FIF Hillerød Orientering
1:12:21
+39:31
19.
Jack Skrydstrup
Kolding OK
1:18:17
+45:27
20.
Aske Hedemann
Faaborg OK
1:21:14
+48:24
21.
Anja Modler Hedemann
Faaborg OK
1:21:15
+48:25
22.
Susan Houmark Stub
PI-København
1:25:33
+52:43
23.
Vagn Lidegaard
Mariager Fjord OK
1:36:14
+63:24
Bo Konring
Søllerød OK
Fejlklip
Jørn Thomsen
Kolding OK
Fejlklip
Preben Eriksen
Viborg OK
Fejlklip
Susanne Gasbjerg
Silkeborg OK
Fejlklip
Flemming Wedell
Odense OK
Udgået
Clive Allen
Silkeborg OK
Ej startet
Åben-6
(6 / 6)
Tid
Efter
1.
Mads Christian Maarup
Allerød OK
46:46
2.
Erik Grønborg Nielsen
Allerød OK
53:42
+6:56
3.
Mogens Stender
Rold Skov OK
1:13:41
+26:55
Andrea Höhnke
Horsens OK
Fejlklip
Johannes Marager
Allerød OK
Fejlklip
Isak Grøn
OK Pan
Ej startet
Åben-7
(10 / 10)
Tid
Efter
1.
Axel Örnhagen Jørgensen
OK Snab
28:08
2.
Snorre Frydenlund
43:45
+15:37
3.
Nett Tammiszlo
Kangasala SK
1:09:48
+41:40
4.
Astrid Faber Fenger-Grøn
Silkeborg OK
1:10:59
+42:51
5.
Hanne Gylling
Aarhus 1900 Orientering
1:14:18
+46:10
6.
Alice Sigvardt
Odense OK
1:46:13
+78:05
Anders M. Sigvardt
Odense OK
Fejlklip
Rasmus Edvardsen
OK Snab
Fejlklip
Siv Borup Fredberg
Silkeborg OK
Fejlklip
Louise Kolind
Horsens OK
Ej startet
Åben-8
(4 / 4)
Tid
Efter
1.
Esther Henriksen
Horsens OK
32:28
2.
Anni Østergaard
Mariager Fjord OK
35:00
+2:32
Anja Skaarup
Kolding OK
Ej startet
Emil Borup Fredberg
Silkeborg OK
Ej startet

Oprettet af MeOS: 09-06-2019 19:54:36