Resultater – Testløb Mellemdistance

2019-06-10
D20-DEN
(20 / 20)
Tid
Efter
1.
Ida Øbro
Tisvilde Hegn OK
33:39
2.
Annika Simonsen
FIF Hillerød Orientering
34:29
+0:50
3.
Mathilde Smedegaard Madsen
Søllerød OK
35:42
+2:03
4.
Hedvig Valbjørn Gydesen
OK Melfar
35:50
+2:11
5.
Lise Termansen
OK H.T.F.
35:58
+2:19
6.
Lotte Jauhojärvi Markussen
OK Pan
36:30
+2:51
7.
Ida Agervig Kristiansson
OK Snab
38:30
+4:51
8.
Malin Agervig Kristiansson
OK Snab
38:56
+5:17
9.
Sara Lysemose Poulsen
Silkeborg OK
39:18
+5:39
10.
Nikoline Holm Splittorff
FIF Hillerød Orientering
39:30
+5:51
11.
Agnes Nørgård Kracht
Tisvilde Hegn OK
40:05
+6:26
12.
Camille Marie Næstoft Juhl
Søllerød OK
42:27
+8:48
13.
Birka Øhlenschlæger Nielsen
Silkeborg OK
45:15
+11:36
14.
Alberte Kaae-Nielsen
Søllerød OK
46:50
+13:11
15.
Nanna Lysemose Poulsen
Silkeborg OK
50:03
+16:24
16.
Celina Bregensøe
Tisvilde Hegn OK
56:25
+22:46
17.
Annika Henriksen
Svendborg OK
58:54
+25:15
18.
Maria Bo Kølbæk
Aarhus 1900 Orientering
1:04:31
+30:52
19.
Karoline Saxtorph Schulz
Ballerup OK
1:06:49
+33:10
Alberte Loft Thyssen
Horsens OK
Fejlklip
D20-INT
(25 / 25)
Tid
Efter
1.
Csilla Gárdonyi
Hungarian Junior Team
34:20
2.
Synne Strand
IFK Göteborg
36:00
+1:40
3.
Jasmina Gassner
Austria Junior Team
36:03
+1:43
4.
Zsófia Sárközy
Hungarian Junior Team
36:20
+2:00
5.
Teele Telgma
Estonian National Team
36:33
+2:13
6.
Agnieszka Cych
Polish Junior Team
36:43
+2:23
7.
Victoria Hæstad Bjørnstad
IFK Göteborg
36:47
+2:27
8.
Ylvi Kastner
Austria Junior Team
37:10
+2:50
9.
Adrianna Biederman
Polish Junior Team
38:07
+3:47
10.
Tereza Šmelíková
Slovak Junior Team
38:55
+4:35
11.
Dominika Mérő
Hungarian Junior Team
40:10
+5:50
12.
Tina Tiefenböck
Austria Junior Team
40:28
+6:08
13.
Kristel Kõivo
Estonian National Team
40:54
+6:34
14.
Tara Melhuish
Australia Junior Team
41:50
+7:30
15.
Jasna Petrova
Bulgaria Junior Team
46:20
+12:00
16.
Signe Sirma
Latvian Junior Team
48:10
+13:50
17.
Selem Alice
Italian National Team
49:06
+14:46
18.
Tereza Miklušová
Slovak Junior Team
49:21
+15:01
19.
Katarztyna Ciesiółka
Polish Junior Team
50:35
+16:15
20.
Vilma Alberinga
Latvian Junior Team
51:42
+17:22
21.
Dallera Caterina
Italian National Team
52:59
+18:39
22.
Caroline Pigerre
IFK Lidingö SOK
1:05:50
+31:30
23.
Ceresa Erica
Italian National Team
1:08:06
+33:46
Ane Dyrkorn
NTNUI
Udgået
Anna Gröll
Austria Junior Team
Ej startet
D20-FIN
(28 / 28)
Tid
Efter
1.
Liisa Mattila
Finnish Junior Team
34:30
2.
Ida Haapala
Finnish Junior Team
36:27
+1:57
3.
Siiri Silvennoinen
Finnish Junior Team
36:43
+2:13
4.
Maria Määttänen
Finnish Junior Team
37:27
+2:57
5.
Melina Lahdenperä
Finnish Junior Team
38:28
+3:58
6.
Venla Turakainen
Finnish Junior Team
38:30
+4:00
7.
Lotta Eerola
Finnish Junior Team
38:52
+4:22
8.
Mikaela Karjalainen
Finnish Junior Team
38:53
+4:23
9.
Hilla Pitkänen
Finnish Junior Team
38:58
+4:28
10.
Venla Taulavuori
Finnish Junior Team
39:08
+4:38
11.
Anu Tuomisto
Finnish Junior Team
39:53
+5:23
12.
Fanny Kukonlehto
Finnish Junior Team
40:40
+6:10
13.
Jasmiina Rantala
Finnish Junior Team
40:42
+6:12
14.
Amanda Strandvall
Finnish Junior Team
41:21
+6:51
15.
Milja Väätäjä
Finnish Junior Team
42:22
+7:52
16.
Emilia Tala
Finnish Junior Team
42:58
+8:28
17.
Annika Matilainen
Finnish Junior Team
43:36
+9:06
18.
Elsa Ankelo
Finnish Junior Team
46:38
+12:08
19.
Alli Haavisto
Finnish Junior Team
47:05
+12:35
20.
Linda Sainio
Finnish Junior Team
48:57
+14:27
21.
Katri Kontio
Finnish Junior Team
48:59
+14:29
22.
Minja Nietula
Finnish Junior Team
51:21
+16:51
23.
Roosa Pelkonen
Finnish Junior Team
56:51
+22:21
24.
Julia Tala
Finnish Junior Team
1:05:46
+31:16
Katja Linnainmaa
Finnish Junior Team
Fejlklip
Inka Nurminen
Finnish Junior Team
Ej startet
Janina Donner
Finnish Junior Team
Ej startet
Tuuli Heikkilä
Finnish Junior Team
Ej startet
D20-GBR
(9 / 9)
Tid
Efter
1.
Grace Molloy
British Junior Team
38:42
2.
Laura King
British Junior Team
41:58
+3:16
3.
Fiona Bunn
British Junior Team
42:03
+3:21
4.
Eilidh Campbell
British Junior Team
42:32
+3:50
5.
Megan Keith
British Junior Team
44:50
+6:08
6.
Lizzie Stansfield
British Junior Team
47:20
+8:38
7.
Alice Wilson
British Junior Team
47:26
+8:44
8.
Rachel Brown
British Junior Team
1:00:09
+21:27
Paul Murgatroyd
British Junior Team
Fejlklip
D20-CZE
(12 / 12)
Tid
Efter
1.
Chaloupská Barbora
Czech Junior team
33:53
2.
Kopecká Anna
Czech Junior team
36:47
+2:54
3.
Sieglová Eliška
Czech Junior team
37:38
+3:45
4.
Peterová Jana
Czech Junior team
38:08
+4:15
5.
Grycová Kateřina
Czech Junior team
38:27
+4:34
6.
Špringlová Kamila
Czech Junior team
41:02
+7:09
7.
Thýnová Nikola
Czech Junior team
42:11
+8:18
8.
Opálková Martina
Czech Junior team
42:12
+8:19
9.
Nechanická Klára
Czech Junior team
42:45
+8:52
10.
Sokolářová Šárka
Czech Junior team
46:59
+13:06
11.
Firešová Markéta
Czech Junior team
47:49
+13:56
12.
Thořová Markéta
Czech Junior team
51:43
+17:50
H20-DEN
(32 / 32)
Tid
Efter
1.
Søren Thrane Ødum
OK ØST Birkerød
30:06
2.
Linus Agervig Kristiansson
OK Snab
30:49
+0:43
3.
Mads Møller Skaug
OK Pan
31:16
+1:10
4.
Malthe Poulsen
FIF Hillerød Orientering
32:15
+2:09
5.
Morten Ingmar Örnhagen Jørgensen
OK Snab
32:37
+2:31
6.
Andreas Bock Bjørnsen
OK Pan
32:47
+2:41
7.
Jacob Steinthal
FIF Hillerød Orientering
33:12
+3:06
8.
Mikkel Holm Nielsen
OK Pan
33:19
+3:13
9.
Lasse Falck Weber
Tisvilde Hegn OK
33:25
+3:19
10.
Jonas Gabs
OK Melfar
33:46
+3:40
11.
Gustav Vinther Østermark Jensen
Kolding OK
34:04
+3:58
12.
Mikkel Lyskjær
Farum OK
34:30
+4:24
13.
Malte Kjær Hemmingsen
FIF Hillerød Orientering
34:31
+4:25
14.
Johan Halkjær Dupont
OK Pan
35:42
+5:36
15.
Asbjørn Kaltoft
OK Pan
36:47
+6:41
16.
Jeppe Liengård Caspersen
OK Snab
36:54
+6:48
17.
Felix Isaksen
OK Snab
37:01
+6:55
18.
Mikkel Lau Petersen
Allerød OK
37:26
+7:20
19.
Theis Munktved
Allerød OK
37:43
+7:37
20.
Jeppe Edvardsen
OK Snab
37:52
+7:46
21.
Lukas Kjær Hemmingsen
FIF Hillerød Orientering
38:19
+8:13
22.
Lasse Fugmann Thamdrup
Allerød OK
38:29
+8:23
23.
Andreas Tange
Rold Skov OK
38:36
+8:30
24.
Jonatan Graversen
Bul-Tromsø IL
38:58
+8:52
25.
Oscar Sig Tranberg
Silkeborg OK
39:04
+8:58
26.
Lasse August Helweg
Allerød OK
44:22
+14:16
27.
Søren Møller Skaug
OK Pan
44:28
+14:22
28.
Peter Modler Hedemann
Faaborg OK
51:00
+20:54
Asger L. Holmberg
FIF Hillerød Orientering
Fejlklip
Elias Hinge Krogsgaard
Silkeborg OK
Fejlklip
Morten Rindom Knudsen
OK Melfar
Fejlklip
Jakob Schøier Kovsted
Tisvilde Hegn OK
Ej startet
H20-INT
(31 / 31)
Tid
Efter
1.
Einar Melsom
Fossum IF
29:08
2.
Jakub Chupek
Slovak Junior Team
31:42
+2:34
3.
Patscheider Lukas
Italian National Team
32:18
+3:10
4.
Zoltán Bujdosó
Hungarian Junior Team
32:44
+3:36
5.
Rihards Krumins
Latvian Junior Team
33:09
+4:01
6.
Georg Gröll
Austria Junior Team
33:51
+4:43
7.
Fricis Spektors
Latvian Junior Team
34:20
+5:12
8.
Angeli Ilian
Italian National Team
34:22
+5:14
9.
Kacper Kuca
Polish Junior Team
34:43
+5:35
10.
Mikołaj Krawczyński
Polish Junior Team
35:09
+6:01
11.
Tobiáš Goldschmidt
Slovak Junior Team
35:12
+6:04
12.
Clemens Wolfram
Austria Junior Team
35:15
+6:07
13.
Bojan Ivandjikov
Bulgaria Junior Team
35:32
+6:24
14.
Lukas Novak
Austria Junior Team
35:56
+6:48
15.
Bettega Damiano
Italian National Team
36:18
+7:10
16.
Tamás Bárány
Hungarian Junior Team
37:40
+8:32
17.
Jakub Kijak
Polish Junior Team
38:08
+9:00
18.
Scopel Mattia
Italian National Team
38:55
+9:47
19.
Toma Kotkov
Bulgaria Junior Team
39:48
+10:40
20.
Martin Yordanov
Valdi
40:06
+10:58
21.
Konrad Płóciennik
Polish Junior Team
41:24
+12:16
22.
Kaarel Vesilind
Estonian National Team
41:52
+12:44
23.
Ferenc Jónás
Hungarian Junior Team
43:19
+14:11
24.
Andres Rõõm
Estonian National Team
43:28
+14:20
25.
Hando Allmann
Estonian National Team
44:46
+15:38
26.
Petar Borisov
Bulgaria Junior Team
46:09
+17:01
27.
Kiur Erik Eensaar
Estonian National Team
46:43
+17:35
Erik Kálmán
Hungarian Junior Team
Fejlklip
Jannis Bonek
Austria Junior Team
Ej startet
Marcell Szabó
Hungarian Junior Team
Ej startet
Thomas Laraia
American Junior Team
Ej startet
H20-FIN
(26 / 26)
Tid
Efter
1.
Aaro Aho
Finnish Junior Team
29:53
2.
Mikko Eerola
Finnish Junior Team
30:03
+0:10
3.
Touko Seppä
Finnish Junior Team
30:38
+0:45
4.
Matias Salonen
Finnish Junior Team
30:41
+0:48
5.
Arttu Lindqvist
Finnish Junior Team
31:15
+1:22
6.
Teemu Oksanen
Finnish Junior Team
31:27
+1:34
7.
Samuli Peltola
Finnish Junior Team
31:36
+1:43
8.
Lassi Vaismaa
Finnish Junior Team
33:29
+3:36
9.
Justus Vuori
Finnish Junior Team
33:59
+4:06
10.
Anton Sankelo
Finnish Junior Team
34:13
+4:20
11.
Aaro Ojala
Finnish Junior Team
34:21
+4:28
12.
Miika Tala
Finnish Junior Team
35:00
+5:07
13.
Jasper Alajoutsi
Finnish Junior Team
35:05
+5:12
14.
Leo Matinheikki
Finnish Junior Team
35:07
+5:14
15.
Oskari Lepistö
Finnish Junior Team
36:00
+6:07
16.
Henrik Asklöf
Finnish Junior Team
36:09
+6:16
17.
Topias Helminen
Finnish Junior Team
36:37
+6:44
18.
Ville Kinnala
Finnish Junior Team
37:20
+7:27
19.
Sakari Koivuniemi
Finnish Junior Team
38:25
+8:32
20.
Samppo Sankelo
Finnish Junior Team
41:47
+11:54
Oskari Silvennoinen
Finnish Junior Team
Fejlklip
Otso Westerlund
Finnish Junior Team
Fejlklip
Ville Mannonen
Finnish Junior Team
Fejlklip
Aapo Viippola
Finnish Junior Team
Fejlklip
Topias Niemi
Finnish Junior Team
Udgået
Topias Arola
Finnish Junior Team
Ej startet
H20-GBR
(8 / 8)
Tid
Efter
1.
Zac Hudd
British Junior Team
34:39
2.
Finlay Todd
British Junior Team
38:00
+3:21
3.
Ben Chesters
British Junior Team
39:33
+4:54
4.
Freddie Carcas
British Junior Team
40:56
+6:17
5.
Alastair Thomas
British Junior Team
41:25
+6:46
6.
Tom Bray
British Junior Team
48:11
+13:32
Peter Molloy
British Junior Team
Fejlklip
Eddie Narbett
British Junior Team
Udgået
H20-CZE
(10 / 10)
Tid
Efter
1.
Horčička Vít
Czech Junior team
30:02
2.
Rusin Jan
Czech Junior team
30:25
+0:23
3.
Hlaváč Ondřej
Czech Junior team
30:37
+0:35
4.
Křivda Tomáš
Czech Junior team
30:41
+0:39
5.
Fencl Jonáš
Czech Junior team
31:28
+1:26
6.
Gajda Jan
Czech Junior team
31:31
+1:29
7.
Roudný Martin
Czech Junior team
32:04
+2:02
8.
Thoř Tomáš
Czech Junior team
32:45
+2:43
9.
Karatsiolis Kryštof
Czech Junior team
33:29
+3:27
10.
Volák Ondřej
Czech Junior team
39:39
+9:37
D10
(7 / 7)
Tid
Efter
1.
Astrid Faber Fenger-Grøn
Silkeborg OK
13:52
2.
Freja Toft Møller Mikkelsen
Horsens OK
24:35
+10:43
3.
Alma Lindved
Horsens OK
26:28
+12:36
4.
Karen Gammelvind
Herning Orienteringsklub
29:45
+15:53
5.
Milla Bjerre
Horsens OK
30:21
+16:29
Ida Marie M. Sigvardt
Odense OK
Ej startet
Kristine Skouboe
Horsens OK
Ej startet
D12
(4 / 4)
Tid
Efter
1.
Andrea Ebert Svenningsen
Rold Skov OK
17:44
2.
Siv Borup Fredberg
Silkeborg OK
21:08
+3:24
3.
Esther Henriksen
Horsens OK
21:46
+4:02
4.
Ella Lindved
Horsens OK
42:48
+25:04
D12B
(1 / 1)
Tid
Efter
1.
Katrine Halkjær Dupont
OK Pan
20:11
D14
(2 / 2)
Tid
Efter
Ella Klærke Mikkelsen
Horsens OK
Fejlklip
Johanne Skouboe
Horsens OK
Ej startet
D14B
(1 / 1)
Tid
Efter
1.
Sofie Halkjær Dupont
OK Pan
25:14
D16
(15 / 15)
Tid
Efter
1.
Sigrid Høyer Staugaard
FIF Hillerød Orientering
31:41
2.
Marie Møller Nielsen
OK Pan
34:20
+2:39
3.
Elanor Henriksen
Horsens OK
34:54
+3:13
3.
Siri Simonsen
FIF Hillerød Orientering
34:54
+3:13
5.
Dicte Højbjerg Andersen
Helsingør SOK
35:35
+3:54
6.
Eva Örnhagen Jørgensen
OK Snab
36:06
+4:25
7.
Xenia Bregensøe
Tisvilde Hegn OK
37:10
+5:29
8.
Theresa Skouboe
Horsens OK
39:34
+7:53
9.
Anna Taagehøi Nykjær
OK Pan
41:14
+9:33
10.
Hedda Kärner Grooss
Allerød OK
41:47
+10:06
11.
Amanda modler Hedemann
Faaborg OK
45:15
+13:34
12.
Sara Guldmann
OK Pan
49:37
+17:56
13.
Anna Harbo Flyvbjerg
Rold Skov OK
53:36
+21:55
Ida Riis Madsen
Rold Skov OK
Ej startet
Laura Bobach
Rold Skov OK
Ej startet
D18
(1 / 1)
Tid
Efter
1.
Signe Veggerby Jensen
Rold Skov OK
1:03:46
H10
(4 / 4)
Tid
Efter
1.
Emil Borup Fredberg
Silkeborg OK
13:18
2.
Linus Fuglgaard
Horsens OK
22:22
+9:04
3.
Lucas Stenhøj Baun McGrail
OK Pan
22:50
+9:32
4.
Jonas Klærke Mikkelsen
Horsens OK
40:36
+27:18
H12
(8 / 8)
Tid
Efter
1.
Anders M. Sigvardt
Odense OK
19:44
2.
Gustav Ørgaard Sørensen
Silkeborg OK
21:14
+1:30
3.
Elias Fuglgaard
Horsens OK
22:06
+2:22
4.
Bastian Aupetit Bjerre
Horsens OK
22:09
+2:25
5.
William Ove Kousgaard
Herning Orienteringsklub
30:01
+10:17
6.
Jens Gammelvind
Herning Orienteringsklub
33:27
+13:43
7.
William Stenhøj Baun McGrail
OK Pan
51:06
+31:22
William Ove Kousgaard
Herning Orienteringsklub
Ej startet
H12B
(1 / 1)
Tid
Efter
1.
Mattias Klostergaard Rokkjær
OK Pan
13:13
H14
(11 / 11)
Tid
Efter
1.
Mads Christian Maarup
Allerød OK
26:26
2.
Asbjørn Faber Fenger-Grøn
Silkeborg OK
29:19
+2:53
3.
Axel Örnhagen Jørgensen
OK Snab
30:21
+3:55
4.
Rasmus Edvardsen
OK Snab
37:31
+11:05
5.
Frederik Brynning Bøje
Horsens OK
38:22
+11:56
6.
Severin Kilden
OK Pan
41:30
+15:04
7.
Erik Grønborg Nielsen
Allerød OK
41:44
+15:18
8.
Johannes Marager
Allerød OK
41:56
+15:30
9.
Karl Gammelvind
Herning Orienteringsklub
43:43
+17:17
10.
Alfred Keller
Horsens OK
1:00:47
+34:21
Isak Grøn
OK Pan
Ej startet
H16
(28 / 28)
Tid
Efter
1.
Mathias Buchgreitz
Søllerød OK
25:33
2.
Jonas Damm Als
OK Pan
27:54
+2:21
3.
Oscar David Broman Jensen
Allerød OK
28:03
+2:30
4.
Mikkel Berglund
Kolding OK
31:04
+5:31
5.
Villads Skovbjerg
OK Pan
33:10
+7:37
6.
Niels Dalgaard
Kolding OK
34:32
+8:59
7.
Hans Grønborg Nielsen
Allerød OK
34:35
+9:02
8.
Gustav L. Holmberg
FIF Hillerød Orientering
34:40
+9:07
8.
Valdemar Marager
Allerød OK
34:40
+9:07
10.
Jonas Ellegård Kokholm
Horsens OK
35:21
+9:48
11.
Jacob Klærke Mikkelsen
Horsens OK
36:12
+10:39
12.
Marinus Næstoft Juhl
Søllerød OK
37:48
+12:15
13.
Jonathan Birk Nielsen
Aalborg Orienteringsklub
38:26
+12:53
14.
Tobias Biering
Silkeborg OK
38:29
+12:56
15.
Magnus Andersen
Ballerup OK
39:04
+13:31
16.
Casper Staehelin Blakskjær
OK Pan
39:11
+13:38
17.
Marius Snedker Storgaard
Farum OK
40:17
+14:44
18.
Benjamin Friis Hansen
Silkeborg OK
41:37
+16:04
19.
Malte Kliem
Farum OK
44:10
+18:37
20.
Mads Majlund Thomsen
OK Snab
48:01
+22:28
21.
August Gabs
OK Melfar
49:36
+24:03
22.
Filip Nielsen
Farum OK
50:17
+24:44
23.
Tobias Olloz
Tisvilde Hegn OK
50:48
+25:15
24.
Anton Elmegaard Andersen
Horsens OK
53:19
+27:46
Adam Carlsen
OK Roskilde
Fejlklip
Anders Secher Thomsen
OK Pan
Fejlklip
Jens Dalgaard
Kolding OK
Ej startet
Rasmus Myrup Christensen
OK Pan
Ej startet
H18
(1 / 1)
Tid
Efter
1.
Isak Riis Persson
Silkeborg OK
56:17
H20B
(1 / 1)
Tid
Efter
Sally Barbett Bjørnkjær
Silkeborg OK
Ej startet
Åben-1
(55 / 55)
Tid
Efter
1.
Eskil Schønning
OK Pan
29:47
2.
Jonas Munthe
OK Pan
33:09
+3:22
3.
Jens Knud Maarup
Allerød OK
35:03
+5:16
4.
Flemming Jørgensen
OK Snab
36:32
+6:45
5.
Rune Østergaard
Søllerød OK
36:33
+6:46
6.
Niklas Ingwersen
Horsens OK
36:44
+6:57
7.
Kristian Vad
Horsens OK
39:45
+9:58
8.
Christian Christensen
Silkeborg OK
40:00
+10:13
9.
Thomas Fredberg
Silkeborg OK
43:15
+13:28
10.
Jacob Ingerslev
OK Pan
43:20
+13:33
11.
Tim Falck Weber
Tisvilde Hegn OK
43:41
+13:54
12.
Štefan Šurgan
Slovak Junior Team
44:36
+14:49
13.
Todor Pedev
Bulgaria Junior Team
44:39
+14:52
14.
Henrik Steen Andersen
OK ØST Birkerød
44:53
+15:06
15.
Andreas Duc Jørgensen
Tisvilde Hegn OK
46:43
+16:56
16.
Nicolaj Nielsen
Horsens OK
47:12
+17:25
17.
Teodor Todorov
Valdi
47:40
+17:53
18.
Niels-Peter Vest Nielsen
Allerød OK
48:46
+18:59
19.
Praktikanten
Post Cast
49:04
+19:17
20.
Jakob Gade
Viborg OK
50:16
+20:29
21.
Ulrik Staugaard
FIF Hillerød Orientering
50:49
+21:02
22.
Rikke Holm Jensen
Horsens OK
50:51
+21:04
23.
Rie Stenhøj Baun McGrail
OK Pan
51:26
+21:39
24.
Lars Munktved
Allerød OK
51:27
+21:40
25.
Lars Berglund
Kolding OK
52:08
+22:21
26.
Claus Christensen
OK FROS
52:20
+22:33
27.
Rune Graversen
Bul-Tromsø IL
53:11
+23:24
28.
Søren Maarup
Kolding OK
54:23
+24:36
29.
Mads Mikkelsen
Horsens OK
54:58
+25:11
30.
Sofie Secher Thomsen
OK Pan
1:00:14
+30:27
31.
Anders Marager
Allerød OK
1:00:40
+30:53
32.
Marianne Lynge Krogh
Kolding OK
1:01:15
+31:28
33.
Henrik Albahn
Lyngby OK
1:02:59
+33:12
34.
Heidi Hinge Krogsgaard
Silkeborg OK
1:04:43
+34:56
35.
Irene K. Mikkelsen
Horsens OK
1:06:16
+36:29
36.
Jonathan Elvø Hansen
Silkeborg OK
1:06:25
+36:38
37.
Jens Liengård
OK Snab
1:13:47
+44:00
38.
Lars Hanghøj Petersen
Ballerup OK
1:14:10
+44:23
39.
Søren Klingenberg
Faaborg OK
1:15:08
+45:21
40.
Stefan Keller
Horsens OK
1:15:57
+46:10
41.
Tine Juul Gade
Viborg OK
1:18:02
+48:15
42.
Allan Hougaard
Aarhus 1900 Orientering
1:19:09
+49:22
43.
Angélique Grønborg Rasmussen
Allerød OK
1:25:37
+55:50
44.
Jørgen Østergaard
Mariager Fjord OK
1:26:09
+56:22
45.
Max Prang
Fredensborg OK
1:30:28
+60:41
46.
Erik Hajdu
Hungarian Junior Team
6:53:26
+383:39
Dorthe Bloch Rosenvinge
OK Snab
Fejlklip
Libor Zridkavesely
Austria Junior Team
Fejlklip
Michael Filyo
Silkeborg OK
Fejlklip
Patrick McGrail
OK Pan
Fejlklip
Anders Dalgaard
Kolding OK
Ej startet
Jesper David Jensen
Tisvilde Hegn OK
Ej startet
Jesper Kristiansen
OK Melfar
Ej startet
Košárek Pavel
Czech Junior team
Ej startet
Tue Lassen
Faaborg OK
Ej startet
Åben-2
(41 / 41)
Tid
Efter
1.
Julian Dent
IFK Lidingö SOK
34:10
2.
Ane Linde
OK Pan
36:37
+2:27
3.
Ilpo Viippola
Oulun tarms
37:51
+3:41
4.
Keld Krogsgaard
Silkeborg OK
38:59
+4:49
5.
Elo Saue
Estonian National Team
39:31
+5:21
6.
Stine Bagger Hagner
Silkeborg OK
40:42
+6:32
7.
Száva Zsigmond
Hungarian MTBO Team
45:33
+11:23
8.
Helge Lang Pedersen
Farum OK
49:02
+14:52
9.
Johanne Biering
Silkeborg OK
49:06
+14:56
10.
Ulrika Örnhagen Jørgensen
OK Snab
51:40
+17:30
11.
Keld Gade
Viborg OK
52:14
+18:04
12.
Martin Greiner
OK Pan
52:18
+18:08
13.
Anette Lund
OK GORM
54:05
+19:55
14.
Hans Jørgen Vad
Horsens OK
55:40
+21:30
15.
Per Eg Pedersen
Kolding OK
57:01
+22:51
16.
Anders Gammelvind
Herning Orienteringsklub
57:04
+22:54
17.
Peer Straarup
Horsens OK
58:38
+24:28
18.
Henrik Henriksen
Horsens OK
59:08
+24:58
19.
Kristian M. Øllgaard
OK GORM
59:37
+25:27
20.
Jens Ozol
Silkeborg OK
1:00:03
+25:53
21.
Claudia Greiner
OK Pan
1:01:22
+27:12
22.
Lennart Bo Kristiansen
Viborg OK
1:02:17
+28:07
23.
Bruno Stub
PI-København
1:02:30
+28:20
24.
Erik Krogh
Kolding OK
1:02:38
+28:28
25.
Henning Schou
OK Snab
1:04:50
+30:40
26.
Ella H Richardson
OK Pan
1:05:43
+31:33
27.
Thomas Edvardsen
OK Snab
1:06:15
+32:05
28.
Michael Termansen
OK Syd
1:07:15
+33:05
29.
Bent Aakjær
Odense OK
1:11:42
+37:32
30.
Gregers Jørgensen
Ballerup OK
1:11:51
+37:41
31.
Sannie Ebert Jacobsen
Rold Skov OK
1:11:56
+37:46
32.
Søren Dall
HTF
1:12:04
+37:54
33.
Jørn Riis
OK Pan
1:14:10
+40:00
34.
Erling Trankjær
Holstebro OK
1:15:04
+40:54
35.
Hanne Borup Fredberg
Silkeborg OK
1:15:26
+41:16
36.
Helena Terkelsen
OK Pan
1:15:28
+41:18
37.
Anna Klingenberg
Faaborg OK
1:25:45
+51:35
Jens Jakob Steffensen
Horsens OK
Ej startet
Kathrine Emilie Amby
OK Pan
Ej startet
Kirsten Møller
Søllerød OK
Ej startet
Košárková Iva
Czech Junior team
Ej startet
Åben-3
(24 / 24)
Tid
Efter
1.
Lucia Aagaard
Herning Orienteringsklub
43:13
2.
Anne Maarup
Allerød OK
47:55
+4:42
3.
Annette Bonde
Ballerup OK
47:57
+4:44
4.
Lene Bejer Damgaard
Viborg OK
48:47
+5:34
5.
Hanne Staugaard
Kolding OK
48:51
+5:38
6.
Knud Fjordvald
Silkeborg OK
49:31
+6:18
7.
Kaj Kaspersen
Herning Orienteringsklub
50:02
+6:49
8.
Carl Malling
Randers OK
50:50
+7:37
9.
Sven Madsen
OK FROS
53:06
+9:53
10.
Peter M. Sigvardt
Odense OK
53:15
+10:02
11.
Bodil Karlsmose Kliem
Farum OK
54:00
+10:47
12.
Michael Straube
Horsens OK
58:34
+15:21
13.
Anette Pind
Silkeborg OK
59:33
+16:20
14.
Henning Hansen
Horsens OK
1:04:44
+21:31
15.
Jan Kristoffersen
Ballerup OK
1:11:22
+28:09
16.
Helle Termansen
OK Syd
1:12:57
+29:44
17.
Helle Schou
OK Snab
1:14:54
+31:41
18.
Henning Mindstruplund
Horsens OK
1:49:41
+66:28
Hugo Frederiksen
OK73
Fejlklip
Klaus Nielsen
Farum OK
Fejlklip
Bo Birk Nielsen
Aalborg Orienteringsklub
Ej startet
Heidi L. Holmberg
FIF Hillerød Orientering
Ej startet
Maria Douglas Stilling
FIF Hillerød Orientering
Ej startet
Thomas Gabs
OK Melfar
Ej startet
Åben-4
(16 / 16)
Tid
Efter
1.
Johan MacLassen
Rold Skov OK
27:27
2.
Signe Faber
Silkeborg OK
43:02
+15:35
3.
Ethna Cavanagh
Faaborg OK
46:00
+18:33
4.
Søren Elkjær
Viborg OK
47:18
+19:51
5.
Søren Munthe
Mariager Fjord OK
48:53
+21:26
6.
Guri Alm
OK-Htf
50:38
+23:11
7.
Erik Ljungdahl
Faaborg OK
56:38
+29:11
8.
Britta Ank Pedersen
Horsens OK
59:23
+31:56
9.
Susanne Høiberg
Silkeborg OK
1:11:58
+44:31
10.
Pia Gade
Viborg OK
1:23:36
+56:09
11.
Tove Hedegaard
OK Pan
1:39:39
+72:12
Annamari Tiitola
Lynx
Fejlklip
Mogens E. Thomsen
OK Syd
Fejlklip
Troels Munthe
Mariager Fjord OK
Fejlklip
Allan Skouboe
Horsens OK
Ej startet
Valentin Pidner
Austria Junior Team
Ej startet
Åben-5
(28 / 28)
Tid
Efter
1.
Paweł Biederman
Polish Junior Team
34:05
2.
Pernille Buch
OK GORM
41:16
+7:11
3.
Jack Skrydstrup
Kolding OK
41:56
+7:51
4.
Grethe Anæus
Viborg OK
45:36
+11:31
5.
Frants Nielsen
Herning Orienteringsklub
49:39
+15:34
6.
Leif B. Nielsen
Herning Orienteringsklub
50:24
+16:19
7.
Poul Nøhr
Silkeborg OK
1:00:33
+26:28
8.
Kai Ø. Laursen
Aalborg Orienteringsklub
1:01:15
+27:10
9.
Mariann Kejser
OK Pan
1:06:41
+32:36
10.
Edith Sørensen
Aalborg Orienteringsklub
1:07:33
+33:28
11.
Peter Sølling
OK H.T.F.
1:08:12
+34:07
12.
Poul Grøn
OK Pan
1:08:58
+34:53
13.
Susan Houmark Stub
PI-København
1:09:22
+35:17
14.
Arne Pedersen
Mariager Fjord OK
1:13:03
+38:58
15.
Jørn Thomsen
Kolding OK
1:19:22
+45:17
16.
Asger Kristensen
Herning Orienteringsklub
1:31:39
+57:34
17.
Bitten Nielsen
Herning Orienteringsklub
1:41:12
+67:07
18.
Vagn Lidegaard
Mariager Fjord OK
1:45:50
+71:45
19.
Preben Eriksen
Viborg OK
1:52:40
+78:35
20.
Edit Thomsen
OK Syd
2:13:05
+99:00
Else Sølling
OK H.T.F.
Fejlklip
Rigmor Schou
Mariager Fjord OK
Fejlklip
Tove Straarup
Horsens OK
Fejlklip
Bo Konring
Søllerød OK
Ej startet
Clive Allen
Silkeborg OK
Ej startet
Finn Hother Madsen
OK Pan
Ej startet
Frank Linde
OK Pan
Ej startet
Terje Melsom
Fossum IF
Ej startet
Åben-6
(8 / 8)
Tid
Efter
1.
Christian Bøje
Horsens OK
45:08
2.
Torbjørn Staugaard
FIF Hillerød Orientering
50:54
+5:46
3.
Stine Flint
Silkeborg OK
1:00:05
+14:57
4.
Hanne Gylling
Aarhus 1900 Orientering
1:03:58
+18:50
5.
Andrea Höhnke
Horsens OK
1:05:33
+20:25
6.
Anni Østergaard
Mariager Fjord OK
1:43:36
+58:28
Elise Utzen Keller
Horsens OK
Fejlklip
Karla B. Flint
Silkeborg OK
Ej startet
Åben-7
(4 / 4)
Tid
Efter
Alice Sigvardt
Odense OK
Fejlklip
Andreas Pederen
Silkeborg OK
Fejlklip
Jannik Friis
Silkeborg OK
Ej startet
Louise Kolind
Horsens OK
Ej startet
Åben-8
(4 / 4)
Tid
Efter
1.
Niels Dupont
OK Pan
21:47
2.
Aske Hedemann
Faaborg OK
22:09
+0:22
3.
Lise Halkjær
OK Pan
31:23
+9:36
Andrea Kejser
OK Pan
Fejlklip
Åben-9
(6 / 6)
Tid
Efter
1.
Viippula Veeti
Dulun Tarmu
14:09
2.
Lilli Munkholm Byrdal
Viborg OK
28:25
+14:16
3.
Nanna Munkholm Byrdal
Viborg OK
28:26
+14:17
4.
Esben Christensen
Silkeborg OK
34:14
+20:05
5.
Clara Christensen
Silkeborg OK
34:41
+20:32
Sebastian Friis
Silkeborg OK
Ej startet

Oprettet af MeOS: 10-06-2019 16:45:56