Resultater – Testløb Sprint

2019-06-08
D20-DEN
(21 / 21)
Tid
Efter
1.
Mathilde Smedegaard Madsen
Søllerød OK
12:04
2.
Hedvig Valbjørn Gydesen
OK Melfar
12:05
+0:01
3.
Agnes Nørgård Kracht
Tisvilde Hegn OK
12:19
+0:15
4.
Lise Termansen
OK H.T.F.
12:22
+0:18
5.
Ida Øbro
Tisvilde Hegn OK
12:30
+0:26
6.
Lotte Jauhojärvi Markussen
OK Pan
12:36
+0:32
7.
Malin Agervig Kristiansson
OK Snab
12:39
+0:35
8.
Ida Agervig Kristiansson
OK Snab
12:41
+0:37
9.
Annika Simonsen
FIF Hillerød Orientering
12:45
+0:41
10.
Nikoline Holm Splittorff
FIF Hillerød Orientering
13:18
+1:14
11.
Sara Lysemose Poulsen
Silkeborg OK
13:50
+1:46
12.
Alberte Kaae-Nielsen
Søllerød OK
13:57
+1:53
13.
Camille Marie Næstoft Juhl
Søllerød OK
14:21
+2:17
14.
Annika Henriksen
Svendborg OK
14:43
+2:39
15.
Alberte Loft Thyssen
Horsens OK
14:53
+2:49
16.
Birka Øhlenschlæger Nielsen
Silkeborg OK
14:58
+2:54
17.
Maria Bo Kølbæk
Aarhus 1900 Orientering
15:46
+3:42
18.
Celina Bregensøe
Tisvilde Hegn OK
15:59
+3:55
19.
Karoline Saxtorph Schulz
Ballerup OK
16:10
+4:06
20.
Signe Veggerby Jensen
Rold Skov OK
16:46
+4:42
21.
Nanna Lysemose Poulsen
Silkeborg OK
17:39
+5:35
D20-INT
(22 / 22)
Tid
Efter
1.
Csilla Gárdonyi
Hungarian Junior Team
11:52
2.
Jasna Petrova
Bulgaria Junior Team
12:12
+0:20
3.
Tara Melhuish
Australia
12:18
+0:26
3.
Teele Telgma
Estonian National Team
12:18
+0:26
5.
Zsófia Sárközy
Hungarian Junior Team
12:41
+0:49
6.
Jasmina Gassner
Austria Junior Team
12:42
+0:50
7.
Signe Sirma
Latvian Junior Team
12:49
+0:57
8.
Tina Tiefenböck
Austria Junior Team
12:53
+1:01
9.
Tereza Šmelíková
Slovak Junior Team
12:58
+1:06
10.
Dominika Mérő
Hungarian Junior Team
13:10
+1:18
11.
Ylvi Kastner
Austria Junior Team
13:17
+1:25
12.
Vilma Alberinga
Latvian Junior Team
13:33
+1:41
13.
Agnieszka Cych
Polish Junior Team
13:35
+1:43
14.
Selem Alice
Italian National Team
13:39
+1:47
15.
Tereza Miklušová
Slovak Junior Team
13:41
+1:49
16.
Adrianna Biederman
Polish Junior Team
13:47
+1:55
17.
Katarztyna Ciesiółka
Polish Junior Team
14:04
+2:12
18.
Dallera Caterina
Italian National Team
14:10
+2:18
19.
Kristel Kõivo
Estonian National Team
14:27
+2:35
20.
Ceresa Erica
Italian National Team
14:41
+2:49
21.
Caroline Pigerre
IFK Lidingö SOK
27:46
+15:54
Anna Gröll
Austria Junior Team
Ej startet
D20-FIN
(28 / 28)
Tid
Efter
1.
Inka Nurminen
Finnish Junior Team
12:10
2.
Ida Haapala
Finnish Junior Team
12:11
+0:01
3.
Liisa Mattila
Finnish Junior Team
12:22
+0:12
4.
Anu Tuomisto
Finnish Junior Team
12:26
+0:16
4.
Mikaela Karjalainen
Finnish Junior Team
12:26
+0:16
6.
Amanda Strandvall
Finnish Junior Team
12:29
+0:19
7.
Maria Määttänen
Finnish Junior Team
12:35
+0:25
7.
Venla Taulavuori
Finnish Junior Team
12:35
+0:25
9.
Jasmiina Rantala
Finnish Junior Team
12:42
+0:32
10.
Siiri Silvennoinen
Finnish Junior Team
13:01
+0:51
10.
Venla Turakainen
Finnish Junior Team
13:01
+0:51
12.
Lotta Eerola
Finnish Junior Team
13:16
+1:06
13.
Melina Lahdenperä
Finnish Junior Team
13:19
+1:09
14.
Hilla Pitkänen
Finnish Junior Team
13:20
+1:10
14.
Milja Väätäjä
Finnish Junior Team
13:20
+1:10
16.
Tuuli Heikkilä
Finnish Junior Team
13:23
+1:13
17.
Fanny Kukonlehto
Finnish Junior Team
13:25
+1:15
18.
Elsa Ankelo
Finnish Junior Team
13:27
+1:17
19.
Emilia Tala
Finnish Junior Team
13:41
+1:31
20.
Alli Haavisto
Finnish Junior Team
14:00
+1:50
21.
Minja Nietula
Finnish Junior Team
14:07
+1:57
22.
Roosa Pelkonen
Finnish Junior Team
14:14
+2:04
23.
Annika Matilainen
Finnish Junior Team
14:24
+2:14
24.
Katri Kontio
Finnish Junior Team
14:34
+2:24
25.
Katja Linnainmaa
Finnish Junior Team
15:57
+3:47
25.
Linda Sainio
Finnish Junior Team
15:57
+3:47
27.
Julia Tala
Finnish Junior Team
16:24
+4:14
Janina Donner
Finnish Junior Team
Ej startet
D20-CZE
(12 / 12)
Tid
Efter
Chaloupská Barbora
Czech Junior Team
Ej startet
Firešová Markéta
Czech Junior Team
Ej startet
Grycová Kateřina
Czech Junior Team
Ej startet
Kopecká Anna
Czech Junior Team
Ej startet
Nechanická Klára
Czech Junior Team
Ej startet
Opálková Martina
Czech Junior Team
Ej startet
Peterová Jana
Czech Junior Team
Ej startet
Sieglová Eliška
Czech Junior Team
Ej startet
Sokolářová Šárka
Czech Junior Team
Ej startet
Špringlová Kamila
Czech Junior Team
Ej startet
Thořová Markéta
Czech Junior Team
Ej startet
Thýnová Nikola
Czech Junior Team
Ej startet
D20-GBR
(9 / 9)
Tid
Efter
1.
Grace Molloy
British Junior Team
11:55
2.
Megan Keith
British Junior Team
11:58
+0:03
3.
Fiona Bunn
British Junior Team
12:03
+0:08
4.
Eilidh Campbell
British Junior Team
12:58
+1:03
4.
Laura King
British Junior Team
12:58
+1:03
6.
Alice Wilson
British Junior Team
13:33
+1:38
6.
Paul Murgatroyd
British Junior Team
13:33
+1:38
8.
Rachel Brown
British Junior Team
13:43
+1:48
9.
Lizzie Stansfield
British Junior Team
14:16
+2:21
H20-DEN
(30 / 30)
Tid
Efter
1.
Søren Thrane Ødum
OK ØST Birkerød
12:53
2.
Malthe Poulsen
FIF Hillerød Orientering
13:08
+0:15
3.
Mikkel Holm Nielsen
OK Pan
13:10
+0:17
4.
Andreas Bock Bjørnsen
OK Pan
13:13
+0:20
5.
Jacob Steinthal
FIF Hillerød Orientering
13:19
+0:26
6.
Mikkel Lyskjær
Farum OK
13:29
+0:36
7.
Johan Halkjær Dupont
OK Pan
13:42
+0:49
8.
Jeppe Edvardsen
OK Snab
13:55
+1:02
9.
Elias Hinge Krogsgaard
Silkeborg OK
14:02
+1:09
10.
Jonas Gabs
OK Melfar
14:11
+1:18
10.
Oscar Sig Tranberg
Silkeborg OK
14:11
+1:18
12.
Morten Ingmar Örnhagen Jørgensen
OK Snab
14:17
+1:24
13.
Asbjørn Kaltoft
OK Pan
14:33
+1:40
14.
Lasse Fugmann Thamdrup
Allerød OK
14:47
+1:54
14.
Linus Agervig Kristiansson
OK Snab
14:47
+1:54
16.
Lasse Falck Weber
Tisvilde Hegn OK
14:53
+2:00
17.
Mikkel Lau Petersen
Allerød OK
14:54
+2:01
17.
Morten Rindom Knudsen
OK Melfar
14:54
+2:01
19.
Gustav Vinther Østermark Jensen
Kolding OK
15:04
+2:11
20.
Theis Munktved
Allerød OK
15:05
+2:12
21.
Jeppe Liengård Caspersen
OK Snab
15:11
+2:18
22.
Lukas Kjær Hemmingsen
FIF Hillerød Orientering
15:18
+2:25
23.
Jonatan Graversen
Bul-Tromsø IL
15:32
+2:39
24.
Lasse August Helweg
Allerød OK
15:49
+2:56
25.
Peter Modler Hedemann
Faaborg OK
16:28
+3:35
26.
Søren Møller Skaug
OK Pan
16:38
+3:45
27.
Asger L. Holmberg
FIF Hillerød Orientering
23:25
+10:32
Mads Møller Skaug
OK Pan
Fejlklip
Malte Kjær Hemmingsen
FIF Hillerød Orientering
Fejlklip
Jakob Schøier Kovsted
Tisvilde Hegn OK
Ej startet
H20-INT
(32 / 32)
Tid
Efter
1.
Einar Melsom
Fossum IF
12:30
2.
Ferenc Jónás
Hungarian Junior Team
12:48
+0:18
3.
Bojan Ivandjikov
Bulgaria Junior Team
12:54
+0:24
4.
Georg Gröll
Austria Junior Team
13:05
+0:35
4.
Jannis Bonek
Austria Junior Team
13:05
+0:35
4.
Mihály Ormay
Hungarian Junior Team
13:05
+0:35
7.
Zoltán Bujdosó
Hungarian Junior Team
13:06
+0:36
8.
Angeli Ilian
Italian National Team
13:13
+0:43
9.
Tamás Bárány
Hungarian Junior Team
13:17
+0:47
10.
Scopel Mattia
Italian National Team
13:23
+0:53
11.
Jakub Chupek
Slovak Junior Team
13:36
+1:06
12.
Fricis Spektors
Latvian Junior Team
13:44
+1:14
12.
Konrad Płóciennik
Polish Junior Team
13:44
+1:14
14.
Clemens Wolfram
Austria Junior Team
13:50
+1:20
14.
Kacper Kuca
Polish Junior Team
13:50
+1:20
16.
Mikołaj Krawczyński
Polish Junior Team
13:52
+1:22
17.
Tobiáš Goldschmidt
Slovak Junior Team
14:01
+1:31
18.
Rihards Krumins
Latvian Junior Team
14:04
+1:34
19.
Bettega Damiano
Italian National Team
14:05
+1:35
20.
Erik Kálmán
Hungarian Junior Team
14:19
+1:49
21.
Kiur Erik Eensaar
Estonian National Team
14:21
+1:51
22.
Jakub Kijak
Polish Junior Team
14:27
+1:57
23.
Lukas Novak
Austria Junior Team
14:40
+2:10
24.
Petar Borisov
Bulgaria Junior Team
14:49
+2:19
25.
Toma Kotkov
Bulgaria Junior Team
15:10
+2:40
26.
Martin Yordanov
Valdi
15:17
+2:47
27.
Hando Allmann
Estonian National Team
15:28
+2:58
Patscheider Lukas
Italian National Team
Fejlklip
Andres Rõõm
Estonian National Team
Ej startet
Kaarel Vesilind
Estonian National Team
Ej startet
Marcell Szabó
Hungarian Junior Team
Ej startet
Thomas Laraia
American Junior Team
Ej startet
H20-FIN
(26 / 26)
Tid
Efter
1.
Teemu Oksanen
Finnish Junior Team
12:39
2.
Mikko Eerola
Finnish Junior Team
12:59
+0:20
3.
Touko Seppä
Finnish Junior Team
13:05
+0:26
3.
Aaro Aho
Finnish Junior Team
13:05
+0:26
5.
Arttu Lindqvist
Finnish Junior Team
13:15
+0:36
6.
Justus Vuori
Finnish Junior Team
13:39
+1:00
7.
Sakari Koivuniemi
Finnish Junior Team
13:43
+1:04
8.
Leo Matinheikki
Finnish Junior Team
13:44
+1:05
8.
Topias Helminen
Finnish Junior Team
13:44
+1:05
10.
Matias Salonen
Finnish Junior Team
13:48
+1:09
11.
Ville Kinnala
Finnish Junior Team
13:49
+1:10
12.
Aapo Viippola
Finnish Junior Team
14:01
+1:22
12.
Aaro Ojala
Finnish Junior Team
14:01
+1:22
14.
Samuli Peltola
Finnish Junior Team
14:02
+1:23
15.
Otso Westerlund
Finnish Junior Team
14:04
+1:25
16.
Oskari Lepistö
Finnish Junior Team
14:06
+1:27
17.
Anton Sankelo
Finnish Junior Team
14:10
+1:31
18.
Topias Niemi
Finnish Junior Team
14:15
+1:36
19.
Ville Mannonen
Finnish Junior Team
14:19
+1:40
20.
Henrik Asklöf
Finnish Junior Team
14:27
+1:48
20.
Oskari Silvennoinen
Finnish Junior Team
14:27
+1:48
22.
Jasper Alajoutsi
Finnish Junior Team
14:47
+2:08
23.
Lassi Vaismaa
Finnish Junior Team
14:52
+2:13
24.
Samppo Sankelo
Finnish Junior Team
15:30
+2:51
25.
Miika Tala
Finnish Junior Team
16:08
+3:29
Topias Arola
Finnish Junior Team
Ej startet
H20-CZE
(10 / 10)
Tid
Efter
Fencl Jonáš
Czech Junior Team
Ej startet
Gajda Jan
Czech Junior Team
Ej startet
Hlaváč Ondřej
Czech Junior Team
Ej startet
Horčička Vít
Czech Junior Team
Ej startet
Karatsiolis Kryštof
Czech Junior Team
Ej startet
Křivda Tomáš
Czech Junior Team
Ej startet
Roudný Martin
Czech Junior Team
Ej startet
Rusin Jan
Czech Junior Team
Ej startet
Thoř Tomáš
Czech Junior Team
Ej startet
Volák Ondřej
Czech Junior Team
Ej startet
H20-GBR
(8 / 8)
Tid
Efter
1.
Freddie Carcas
British Junior Team
12:35
2.
Alastair Thomas
British Junior Team
13:01
+0:26
2.
Eddie Narbett
British Junior Team
13:01
+0:26
4.
Finlay Todd
British Junior Team
13:49
+1:14
5.
Ben Chesters
British Junior Team
15:58
+3:23
Peter Molloy
British Junior Team
Fejlklip
Tom Bray
British Junior Team
Fejlklip
Zac Hudd
British Junior Team
Fejlklip
D16
(15 / 15)
Tid
Efter
1.
Eva Örnhagen Jørgensen
OK Snab
10:41
2.
Marie Møller Nielsen
OK Pan
11:01
+0:20
3.
Ida Riis Madsen
Rold Skov OK
11:17
+0:36
4.
Theresa Skouboe
Horsens OK
11:19
+0:38
5.
Elanor Henriksen
Horsens OK
11:25
+0:44
6.
Sigrid Høyer Staugaard
FIF Hillerød Orientering
11:27
+0:46
7.
Dicte Højbjerg Andersen
Helsingør SOK
12:04
+1:23
8.
Anna Taagehøi Nykjær
OK Pan
12:19
+1:38
8.
Xenia Bregensøe
Tisvilde Hegn OK
12:19
+1:38
10.
Amanda modler Hedemann
Faaborg OK
15:16
+4:35
11.
Anna Harbo Flyvbjerg
Rold Skov OK
15:32
+4:51
12.
Andrea Ebert Svenningsen
Rold Skov OK
15:46
+5:05
13.
Sara Guldmann
OK Pan
15:57
+5:16
Hedda Kärner Grooss
Allerød OK
Fejlklip
Siri Simonsen
FIF Hillerød Orientering
Fejlklip
H16
(30 / 30)
Tid
Efter
1.
Oscar David Broman Jensen
Allerød OK
8:53
2.
Mathias Buchgreitz
Søllerød OK
9:40
+0:47
3.
Gustav L. Holmberg
FIF Hillerød Orientering
10:02
+1:09
4.
Jonas Damm Als
OK Pan
10:13
+1:20
5.
Villads Skovbjerg
OK Pan
10:15
+1:22
6.
Niels Dalgaard
Kolding OK
10:21
+1:28
7.
Jacob Klærke Mikkelsen
Horsens OK
10:28
+1:35
8.
Jonas Ellegård Kokholm
Horsens OK
10:30
+1:37
9.
Adam Carlsen
OK Roskilde
10:43
+1:50
10.
Tobias Biering
Silkeborg OK
10:50
+1:57
11.
Jens Dalgaard
Kolding OK
10:51
+1:58
11.
Magnus Andersen
Ballerup OK
10:51
+1:58
13.
Casper Staehelin Blakskjær
OK Pan
10:52
+1:59
14.
Mikkel Berglund
Kolding OK
10:53
+2:00
14.
Tobias Olloz
Tisvilde Hegn OK
10:53
+2:00
16.
Valdemar Marager
Allerød OK
10:57
+2:04
17.
Jonathan Birk Nielsen
Aalborg Orienteringsklub
11:06
+2:13
18.
August Gabs
OK Melfar
11:07
+2:14
19.
Mads Majlund Thomsen
OK Snab
11:15
+2:22
20.
Johannes Marager
Allerød OK
11:18
+2:25
21.
Hans Grønborg Nielsen
Allerød OK
11:28
+2:35
22.
Filip Nielsen
Farum OK
12:34
+3:41
23.
Marinus Næstoft Juhl
Søllerød OK
12:51
+3:58
24.
Mads Christian Maarup
Allerød OK
13:54
+5:01
25.
Marius Snedker Storgaard
Farum OK
13:59
+5:06
26.
Christoffer Vang Bobach
Aalborg Orienteringsklub
14:51
+5:58
27.
Anton Elmegaard Andersen
Horsens OK
15:25
+6:32
28.
Anders Secher Thomsen
OK Pan
25:47
+16:54
Isak Grøn
OK Pan
Ej startet
Rasmus Myrup Christensen
OK Pan
Ej startet
Åben-1
(37 / 37)
Tid
Efter
1.
Emil Ahlbeck
OK Pan
12:30
2.
Štefan Šurgan
Slovak Junior Team
14:18
+1:48
3.
Rune Østergaard
Søllerød OK
14:23
+1:53
4.
Jesper David Jensen
Tisvilde Hegn OK
15:18
+2:48
5.
Jens Knud Maarup
Allerød OK
15:23
+2:53
6.
Flemming Jørgensen
OK Snab
15:30
+3:00
7.
Libor Zridkavesely
Austria Junior Team
15:46
+3:16
8.
Andreas Duc Jørgensen
Tisvilde Hegn OK
15:55
+3:25
9.
Teodor Todorov
Valdi
15:59
+3:29
10.
Tim Falck Weber
Tisvilde Hegn OK
16:35
+4:05
11.
Henrik Uhlemann
Kolding OK
16:46
+4:16
12.
Lars Berglund
Kolding OK
16:51
+4:21
13.
Niels-Peter Vest Nielsen
Allerød OK
17:08
+4:38
14.
Mads Mikkelsen
Horsens OK
17:23
+4:53
15.
Anders Marager
Allerød OK
17:37
+5:07
16.
Henrik Albahn
Lyngby OK
17:38
+5:08
17.
Jakob Gade
Viborg OK
17:41
+5:11
18.
Todor Pedev
Bulgaria Junior Team
17:42
+5:12
19.
Jess Rasmussen
Viborg OK
17:53
+5:23
20.
Rune Graversen
BUC Tromsø
18:09
+5:39
21.
Jan Thomsen
OK Pan
18:10
+5:40
22.
Thorkild Jensen
Randers OK
18:24
+5:54
23.
Lasse Svenningsen
Rold Skov OK
18:46
+6:16
24.
Heidi Hinge Krogsgaard
Silkeborg OK
19:18
+6:48
25.
Jens Liengård
OK Snab
19:29
+6:59
26.
Carsten Lind
OK FROS
19:50
+7:20
27.
Lars Hanghøj Petersen
Ballerup OK
20:24
+7:54
28.
Max Prang
Fredensborg OK
21:12
+8:42
29.
Jens Ozol
Silkeborg OK
21:25
+8:55
30.
Ulrik Staugaard
FIF Hillerød Orientering
21:53
+9:23
31.
Angélique Grønborg Rasmussen
Allerød OK
22:15
+9:45
32.
Dorthe Bloch Rosenvinge
OK Snab
27:22
+14:52
Allan Hougaard
Aarhus 1900 Orientering
Ej startet
Anders Dalgaard
Kolding OK
Ej startet
Giedrius Leonavicius
OK Pan
Ej startet
Jacob Ingerslev Overvad
OK Pan
Ej startet
Košárek Pavel
Czech Junior Team
Ej startet
Åben-2
(22 / 22)
Tid
Efter
1.
Josefine Lind
OK GORM
13:20
2.
Elo Saue
Estonian National Team
13:42
+0:22
3.
Henriette Nygaard Skjørbæk
Herning Orienteringsklub
14:29
+1:09
4.
Amanda Falck Weber
Tisvilde Hegn OK
14:38
+1:18
5.
Pernille Buch
OK GORM
15:07
+1:47
6.
Bruno Stub
PI-København
15:32
+2:12
7.
Annamari Tiitola
Lynx
16:16
+2:56
8.
Keld Gade
Viborg OK
16:18
+2:58
9.
Lennart Bo Kristiansen
Viborg OK
16:49
+3:29
10.
Stig Barrett
Viborg OK
17:34
+4:14
11.
Bent Aakjær
Odense OK
18:06
+4:46
12.
Erik Krogh
Kolding OK
18:09
+4:49
13.
Henning Schou
OK Snab
19:33
+6:13
14.
Tine Juul Gade
Viborg OK
19:40
+6:20
15.
Kirsten Møller
Søllerød OK
29:26
+16:06
16.
Ebbe Bloch Rosenvinge
OK Snab
40:48
+27:28
Hanne Borup Fredberg
Silkeborg OK
Ej startet
Julian Dent
IFK Lidingö SOK
Ej startet
Kathrine Emilie Amby
OK Pan
Ej startet
Košárková Iva
Czech Junior Team
Ej startet
Száva Zsigmond
Hungarian Junior Team
Ej startet
Ulrika Örnhagen Jørgensen
OK Snab
Ej startet
Åben-3
(24 / 24)
Tid
Efter
1.
Claus Bobach
Aalborg Orienteringsklub
10:26
2.
Lars Munktved
Allerød OK
12:10
+1:44
3.
Bo Birk Nielsen
Aalborg Orienteringsklub
12:22
+1:56
4.
Jens Jakob Steffensen
Horsens OK
12:45
+2:19
5.
Marianne Lynge Krogh
Kolding OK
13:08
+2:42
6.
Kaj Kaspersen
Herning Orienteringsklub
13:27
+3:01
7.
Erik Grønborg Nielsen
Allerød OK
13:40
+3:14
8.
Irene K. Mikkelsen
Horsens OK
13:41
+3:15
9.
Lucia Aagaard
Herning Orienteringsklub
13:47
+3:21
10.
Anne Maarup
Allerød OK
13:55
+3:29
11.
Bente Kjær Hemmingsen
FIF Hillerød Orientering
14:12
+3:46
11.
Maria Douglas Stilling
FIF Hillerød Orientering
14:12
+3:46
13.
Lene Bejer Damgaard
Viborg OK
14:32
+4:06
14.
Henrik Henriksen
Horsens OK
15:24
+4:58
15.
Hanne Staugaard
Kolding OK
15:31
+5:05
16.
Heidi L. Holmberg
FIF Hillerød Orientering
15:39
+5:13
17.
Grethe Anæus
Viborg OK
15:55
+5:29
18.
Helle Schou
OK Snab
17:00
+6:34
19.
Helle Nikkel
Viborg OK
17:13
+6:47
20.
Anette Pind
Silkeborg OK
17:39
+7:13
21.
Leif B. Nielsen
Herning Orienteringsklub
18:03
+7:37
Annette Bonde
Ballerup OK
Ej startet
Carl Malling
Randers OK
Ej startet
Klaus Nielsen
Farum OK
Ej startet
Åben-4
(14 / 14)
Tid
Efter
1.
Johan MacLassen
Rold Skov OK
10:59
2.
Axel Örnhagen Jørgensen
OK Snab
11:31
+0:32
3.
Christian Skaarup Uhlemann
Kolding OK
12:15
+1:16
4.
Rasmus Edvardsen
OK Snab
12:41
+1:42
5.
Cecilia Skaarup Uhlemann
OK Snab
13:06
+2:07
6.
Anette Lund
OK GORM
14:24
+3:25
7.
Valentin Pidner
Austria Junior Team
14:44
+3:45
8.
Allan Skouboe
Horsens OK
14:47
+3:48
9.
Erik Ljungdahl
Faaborg OK
15:52
+4:53
10.
Pia Gade
Viborg OK
18:20
+7:21
11.
Sannie Ebert Jacobsen
Rold Skov OK
18:25
+7:26
12.
Jørn Thomsen
Kolding OK
20:35
+9:36
Bo Konring
Søllerød OK
Ej startet
Louise Kolind
Horsens OK
Ej startet
Åben-5
(15 / 15)
Tid
Efter
1.
Paweł Biederman
Polish Junior Team
10:48
2.
Terje Melsom
Fossum IF
11:08
+0:20
3.
Poul Grøn
OK Pan
14:33
+3:45
4.
Rigmor Schou
Mariager Fjord OK
17:13
+6:25
5.
Arne Pedersen
Mariager Fjord OK
17:39
+6:51
6.
Finn Hother Madsen
OK Pan
21:06
+10:18
7.
Preben Eriksen
Viborg OK
21:10
+10:22
8.
Vagn Lidegaard
Mariager Fjord OK
24:57
+14:09
9.
Jonatan Svenningesen
Rold Skov OK
28:36
+17:48
10.
Anja Skaarup
Kolding OK
30:11
+19:23
11.
Susan Houmark Stub
PI-København
39:16
+28:28
Bent Nielsen
OK Pan
Ej startet
Jack Skrydstrup
Kolding OK
Ej startet
Jonatan Svenningsen
Rold Skov OK
Ej startet
Siv Borup Fredberg
Silkeborg OK
Ej startet

Oprettet af MeOS: 08-06-2019 18:58:55