Klubmestre gennem tiderne

2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011
2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001
2000 | 1999 | 1998 | 1997 | 1996 | 1995 | 1994 | 1993 | 1992 | 1991
1990 | 1989 | 1988 | 1987 | 1986 | 1985 | 1984 | 1983 | 1982 | 1981
1980 | 1979 | 1978 | 1977 | 1976 | 1975 | 1974 | 1973 | 1972 | 1971
1970 | 1969 | 1968 | 1967 | 1966 | 1965 | 1964 | 1963 | 1962 | 1961
1960 | 1959 | 1958 | 1957 | 1956 | 1955 | 1954 | 1953 | 1952 | 1951
1950 | 1949 | 1948 | 1947



2019 Lyngdal Plantage
Klasse Navn på deltager

2018 Udsat til 2019
Klasse Navn på deltager

2017 Silkeborg Sønderskov
Mini Anna Schou-Hansen
D10 Siv Kusk Berglund
H10 Joachim Bjerre
D11-12 Laura Hornbæk
H11-12 Casper Blakskjær
D13-14 Marie Møller Nielsen
H13-14 Rasmus Myrup
H15-16 Herman Skovbjerg
D17-20 Sofie Secher Thomsen
H17-20 Laurits Bidstrup Møller
D21-39 Caroline Gjøtterup
H21-39 Thomas Natvig Årstad
D40-59 Anne Skaug
H40-59 Ebbe Møller Nielsen
D60 Hanne Møller Andersen
H60 Ivan Christensen
D70 Else Haas
H70 Finn Hother
Voksen ms Frederik Schou-Hansen

2016 Rosenholm / Marselisborg
H10 Severin Kilden
D12 Marie Møller Nielsen
H14 Asbjørn Kaltoft
D16 Katinka Kilden
H20 Andreas Bock Bjørnsen
Kort Let Severin Kilden
Kort Mellemsvær Gitte Bluhme Rieck / Silas Skammelsen
Kort Svær Michele Dawson / Kent Lodberg
Lang Svær Ida Bobach / Henrik Markvardsen

2015 Ørnbjerg Mølle
H/D-12 Ella Hedegaard Richardson
D13-16 Katrine Spanner
H13-16 Jeppe Kejser Dahl Jensen
D17-20 Caroline Finderup
D21 Ane Linde
H21 Giacomo Frattari
D35-44 Randi Scheel
H35-44 Henrik Leth Jørgensen
D45-54 Annemette Sørensen
H45-54 Henrik Markvardsen
D55-64 Hanne Møller Andersen
H55-64 Ivan Christensen
D65 Mona Nørgaard
H65 Juul Meldgaard
Beg-14 Magnus Kanstrup

2014 Ålum
Beg 15- Lotte O. Bundgaard
Beg-14 Jonas O. Bundgaard
HD-12 Noah Tristan Hoffmann
D13-16 Katrine Spanner
D17-20 Caroline Finderup
D21 Ida Bobach
D35 Randi Scheel
D45 Hanne Ivarsen
D55 Vibeke Jørgensen
D65 Mona Nørgaard
H13-16 William Kranker
H17-20 Silas Frederik Thomsen
H21 Søren Bobach
H35 René Rokkjær
H45 Henrik Markvardsen
H55 Ivan Christensen
H65 Hans Bloch

2013 Sletten
H/D-12 Søren Skaug
D13-16 Caroline Finderup
D17-20 Camilla Bevensee
D21 Signe Søes
D35 Anne Skaug
D55 Hanne Møller Andersen
D65 Mona Nørgaard
H13-16 Mads Skaug
H21 René Rokkjær
H35 Kenneth Skaug
H45 Torben Utzon
H55 John Holm
H65 Flemming Nørgaard
Beg Cecilie Jacobsen

2012 Ørnbjerg Mølle
D 13-16 Sofie Secher Thomsen
H/D -12 Andreas B Bjørnsen
D 17-20 Barbora Pijakova
H 13-16 Mads Møller Skaug
D 21 Ane Sofie Bjørgul
H 21 Henrik Leth Jørgensen
D 35-44 Anne Møller Skaug
H 35-44 Ebbe Møller Nielsen
D 45-54 Hanne Ivarsen
H 45-54 Henrik Markvardsen
D 55-64 Vibeke Jørgensen
H 55-64 John Holm
D 65- Else Hass
H 65- Flemming Nørgaard
Beg Christian Thorgersen

2011 Ringelmose
Alle Resultater mangler

2010 Fløjstrup
D 13-16 Caroline Finderup
D 21 Inge Knudsen
D 35-44 Lina Margrethe Bunk
D 45-54 Hanne Møller Andersen
D 55-64 Else Hass
D 65- Lisbeth Møller Nielsen
H/D -12 Mads Skaug
H 13-16 Silas Frederik Thomsen
H 17-20 Jacob Ingerslev Overvad
H 21 René Rokkjær
H 35-44 Henrik Markvardsen
H 45-54 Kent Lodberg
H 55-64 John Holm
H 65- Karsten Hinge
Beg. 21- Mette Kanstrup

2009 Ryekol
D 13-16 Sofie Finderup
D 21 Gry Johannsen
D 35-44 Jeanette Finderup
D 45-54 Hanne Møller Andersen
D 55-64 Mona Nørgaard
D 65- Alice Hinge
H/D -12 Caroline Finderup
H 13-16 Lars Hjerrild
H 17-20 Peter Overgaard
H 21 Henrik Jørgensen
H 35-44 Ebbe Nielsen
H 45-54 Kent Lodberg
H 55-64 Lasse Werling
H 65- Karsten Hinge
Beg. 21- Kent Olesen

2008 Storskoven
D 13-16 Sofie Finderup
D 17-20 Zenia Mogensen
D 21 Signe Søes
D 35-44 Jeanette Finderup
D 45-54 Vibeke Jørgensen
D 55-64 Mona Nørgaard
D 65- Lisbeth Nielsen
H/D -12 Rikke Ivarsen
H 13-16 Victor Hauerslev
H 17-20 Per Hjerrild
H 21 René Rokkjær
H 35-44 Ebbe Nielsen
H 45-54 Kent Lodberg
H 55-64 Hans Vendelbjerg
H 65- Ole Iversen
Beg. 21- Gitte Rieck

2007 Lisbjerg
D 21 Marie Hauerslev
D 35-44 Randi Scheel
D 45-54 Hanne Møller Andersen
D 55-64 Mona Nørgaard
D 65- Alice Hinge
H/D -12 Mads Skaug
H 13-16 Lars Hjerrild
H 21 René Rokkjær
H 35-44 Ebbe Nielsen
H 45-54 John Skovbjerg
H 55-64 John Holm
H 65- Hans Jørgen Simonsen
Beg. 21- Mette Rieck

2006 Marselis Nord
D 13-16 Marie Hauerslev
D 17-20 Mette Hjerrild
D 21 Signe Søes
D 45-54 Hanne Møller Andersen
D 55-64 Mona Nørgaard
D 65- Lisbeth Nielsen
H 13-16 Peter Overgaard
H 17-20 Andreas Lyngaa
H 21 Christian Christensen
H 35-44 Ebbe Nielsen
H 45-54 John Skovbjerg
H 55-64 Lasse Werling
H 65- Knud Sørensen

2005 Vilhelmsborg
D 13-16 Marie Hauerslev
D 17-20 Mette Hjerrild
D 21 Signe Søes
D 45-54 Hanne Møller Andersen
D 55-64 Mona Nørgaard
D 65- Lisbeth Nielsen
H/D -12 Victor Hauerslev
H 13-16 Peter Overgaard
H 21 Henrik Jørgensen
H 35-44 Henrik Markvardsen
H 55-64 Flemming Nørgaard
H 65- Karsten Hinge

2004 Ringelmose
D 13-16 Marie Ivarsen
D 17-20 Ane Linde
D 21 Anne Katrine Olesen
D 45-54 Hanne Møller Andersen
D 55-64 Mona Nørgaard
D 65- Alice Hinge
H/D -12 Victor Hauerslev
H 13-16 Per Hjerrild
H 21 Morten Fenger-Grøn
H 35-44 Henrik Markvardsen
H 45-54 Hans Vendelbjerg
H 55-64 Flemming Nørgaard
H 65- Karsten Hinge
Beg. 21- Marlene Tholstrup

2003 Vilhelmsborg
D 13-16 Kirsten Ivarsen
D 17-20 Adela Taborska
D 21 Line Iversen
D 35-44 Hanne Møller Andersen
D 45-54 Bente Byskov
D 55- Mona Nørgaard
H 13-16 Jonas Taborska
H 21 Claus Schmidt
H 35-44 Henrik Markvardsen
H 45-54 Hans Bloch
H 55- Knud Sørensen
Beg. 21- Niels Mathiesen

2002 Fløjstrup
H/D -12 Kirsten Ivarsen
D 13-16 Mette Hjerrild
D 21 Randi Scheel
D 35-44 Stine Bigum
D 45-54 Berit Vendelbjerg
D 55- Else Hass
H 13-16 Per Hjerrild
H 17-20 Anders Arnfred
H 21 Jens Knud Maarup
H 35-44 Henrik Markvardsen
H 45-54 Sten Ejsing
H 55- Ole Iversen
Beg. -21 Peter Overgaard
Beg. 21- Nis W. Breddam

2001 Stagsrode
H/D -12 Per Hjerrild
D 13-16 Mette Hjerrild
D 21 Randi Scheel
D 35-44 Hanne Møller Andersen
D 45-54 Bente Byskov Madsen
D 55- Lise Flindt Pedersen
H 13-16 Sten Kirkegaard
H 17-20 Esben Linde
H 21 Tore Linde
H 35-44 Torben Utzon
H 45-54 Lasse Werling
H 55- Karsten Hinge

2000 Fløjstrup
H/D -12 Per Hjerrild
D 13-16 Mette Hjerrild
D 21 Ane Linde
D 35-44 Vibeke Jørgensen
D 45-54 Mona Nørgaard
D 55- Lise Flindt Pedersen
H 13-16 Kristoffer A.
H 17-20 Erik Mygind
H 21 Jacob Krabbe
H 35-44 Henning Overgaard
H 45-54 Kaj Ove Andersen
H 55- Flemming Nørgaard
Beg. -21 Ann/Thomas Simensen

1999 Sletten
H/D -12 Mette Hjerrild
D 45-54 Mona Nørgaard
D 55- Lise Flindt Pedersen
H 13-16 Jesper Gottlieb
H 17-20 Erik Mygind
H 21 Tore Linde
H 35-44 Per Dahl Jensen
H 45-54 Lasse Werling
H 55- Flemming Nørgaard
Beg. 21- Anita Lehmann

1998 Silkeborg Nordskov
H/D -12 Clement Skau
D 13-16 Gitte Mygind
D 21 Tenna Nørgaard
D 35-44 Stine Bigum
D 45-54 Mona Nørgaard
D 55- Lise Flindt Pedersen
H 13-16 Morten Arnfred
H 17-20 Carsten Thygesen
H 21 René Rokkjær
H 35-44 Kent Lodberg
H 45-54 John Holm
H 55- Knud Sørensen
Beg. -21 Charlotte Gottlieb

1997 Sletten
H/D -12 Anders Arnfred
D 13-16 Gitte Mygind
D 21 Randi Scheel
D 45-54 Mona Nørgaard
D 55- Lisbeth Møller Nielsen
H 13-16 Lasse Staffensen
H 17-20 Claus Bloch
H 21 Thomas Hjerrild
H 35-44 Torben Utzon
H 45-54 John Holm
H 55- Karsten Hinge
Beg. -21 Jacob Petersen

1996 Troldhøj
D 11-12 Gitte Mygind
D 13-14 Maj Christiansen
D 21 Tenna Nørgaard
D 35-44 Stine Bigum
D 45-54 Mona Nørgaard
D 55- Kirsten Iversen
H 11-12 Morten Arnfred
H 13-14 Lasse Staffensen
H 17-20 Tore Linde
H 21 Jens Knud Maarup
H 35-44 John Skovbjerg
H 45-54 Kurt Jensen
H 75- Aksel Carlsen
Beg. 21- Jane Schønning

1995 Bjerre
H/D -14 Esben Linde
D 21 Randi Scheel
D 35-44 Vibeke Jørgensen
D 45-54 Mona Nørgaard
D 55- Lisbeth Møller Nielsen
H 15-16 Erik Mygind
H 17-20 Johan J. Fegar
H 21 Morten Fenger Grøn
H 35-44 Hans R. Vendelbjerg
H 45-54 Per Jørgensen
H 55- Ole Iversen
Begynder Kjeld H. Mortensen

1994 Ålum
H/D -14 Torben Godskesen
D 21 Lillian Sørensen
D 35-44 Susanne Kornvig
D 45-54 Mona Nørgaard
D 55- Gunnel Linderberg
H 21 Kell Sønnichsen
H 35-44 John Skovbjerg
H 45-54 Flemming Nørgaard
H 55- Alfred Bech

1993 Silkeborg Nordskov
(Mangler ungdomsklasser)
D 21 Anne Møller Nielsen
D 45- Mona Nørgaard
H 21 Ebbe Møller Nielsen
H 35-44 John Skovbjerg
H 45- Knud Sørensen
Begynder Kim Søgaard

1992 Grimhøj
H/D -14 Rasmus Johansen
D 21 Pernille Vous
D 35-44 Hanne Møller Andersen
D 45- Karen Rasmussen
H 13-16 Claus Schmidt
H 17-20 René Rokkjær
H 21 Jens Knud Maarup
H 35-44 Kurt Jensen
H 45- Per Jørgensen

1991 Risskov
(Mangler ungdomsklasser)
D 21 Stine Bigum
D 35-44 Mona Nørgaard
D 45- Karen Rasmussen / Lillian Sørensen
H 21 Ebbe Nielsen
H 35-44 Ivan Christensen
H 45- Ole Iversen

1990 Ølsted
D -12 Mette Kornvig
D 13-16 Pernille Vous
D 17-20 Vibeke Nielsen
D 21 Dorte Filskov
D 35-44 Mona Nørgaard
D 45- Lise Flindt
H -12 Tore Linde
H 13-16 Henrik Hinge
H 21 Kell Sønnichsen
H 35-44 Ivan Christensen
H 45- Ole Storm Mikkelsen
Begynder Michael Sørensen

1989 Højvangen
(Næsten alle resultater mangler)
D 21 Annelli Sandbæk
H 21 Morten Kjær

1988 Palsgaard
(Næsten alle resultater mangler)
D 21 Mona Nørgaard
H 17-20 Ebbe Nielsen
H 21 Morten Kjær

1987 Hjermind
D -12 Tea Trillingsgaard
D 13-16 Tenna Nørgaard
D 17-20 Heidi Hinge
D 21 Mona Nørgaard
D 35-44 Karen Rasmussen
D 45- Lisbeth Nielsen
H -12 Thomas Randall
H 13-16 Henrik Hinge
H 21 Ivan Christensen
H 35-44 Sten Ejsing
H 45- Knud Sørensen

1986 Silkeborg Nordskov
H/D -12 Jan Scheel
D 13-16 Inger Kemp Andersen
D 17-20 Lise Kemp Andersen
D 21 Mona Nørgaard
D 35-44 Lise Flindt Pedersen
D 45- Gunnel Linderberg
H 13-16 Ebbe Møller Nielsen
H 21 Mogens Hagner
H 35-44 Per Jørgensen
H 45- Knud Sørensen

1985 Moesgård
D -12 Tenna Nørgaard
D 13-16 Heidi Hinge
D 17-20 Lise Kemp Andersen
D 21 Hanne Møller Andersen
D 35- Lilian Sørensen
H -12 Henrik Hinge
H 13-16 Ebbe Møller Nielsen
H 17-20 Henrik Thomsen
H 21 Flemming Johannsen
H 35- Poul Jørgensen

1984 Hjermind
D -12 Anne Møller Nielsen
D 13-16 Inger Kemp Andersen
D 21 Dorthe Hansen
D 35- Lisbeth Møller Nielsen
H -12 Henrik Hinge
H 13-16 Ebbe Møller Nielsen
H 17-20 Thomas Hjerrild
H 21 Ivan Christensen
H 35- Per Jørgensen

1983 Silkeborg Østerskov
H/D -12 Rasmus Striib
D 17-20 Lisbeth Jess Petersen
D 21 Karin Jexner
D 40- Lisbeth Møller Nielsen
H 13-16 Thomas Hjerrild
H 17-20 Frederik Juel
H 21 Ivan Christensen
H 35-44 Flemming Nørgaard
H 45 Jens Chr. Manniche

1982 Lisbjerg
(Mange resultater mangler)
D 21 Karin Jexner
H 21 Jørgen Skaarup
Novicer Anne Andreasen

1981 Fløjstrup
D 21 Berit Vendelbjerg
D 35- Vera Blaase
H -16 Bo Iversen
H 17-20 Torben Utzon
H 21 Ivan Christensen
H 35-44 Jens Chr. Manniche
H 45- P. A. Nielsen
Novicer Sten Ejsing

1980 Ålum
D -14 Tina Kristensen
D 15-20 Bettina Gjedde
D 21 Mona Nørgaard
D 35- Bodil Høy
H -14 Per Maagaard
H 15-20 Bo Clausen
H 21 Per Filskov
H 35- Kurt Scheel

1979 Ryekol
D -14 Pia Mågaard
D 15-20 Charlotte Gjedde
D 21 Ingrid Olesen
D 35- Anni Mygind
H -14 Per Maagaard
H 15-20 Bo Clausen
H 21 Jens Jørgen Jensen
H 35- Jens Chr. Manniche
Novicer Palle Rasmussen

1978 Silkeborg Nordskov
(Mange resultater mangler)
D 21 Karin Jexner
H 21 Kurt Jensen
Novicer Jørgen B. Dalgaard

1977 Hårup Sande
D 15-20 Bettina Gjedde
D 21 Lis Nielsen
H -14 Claus Bennetsen
H 15-20 Anders Honoré
H 21 Lasse Werling
H 35- Mogens Nielsen
Novicer Uffe Eiler

1976 ?
Dame ungdom Bettina Gjedde
Dame junior Karin Jexner
Dame senior Mona Nørgaard
Herre ungdom Anders Honoré
Herre junior Torben Høy
Herre senior Frank Linde
Old Boys Klaus Kristensen
Novicer Bent Glans

1975 Yding Skovhøj
Ungdom Torben Utzon Hansen
Junior Mette Kristensen
Dame senior Mona Nørgaard
Herre senior Flemming Nørgaard
Old Boys Alfred Bech
Novicer Herluf Poulsen

1974 Jeksen
Ungdom Bo Ansbjerg
Junior Jørgen Bruun
Dame senior Mona Nørgaard
Herre senior Kurt Lyndgaard
Old Boys Alfred Bech
Novicer Poul Winther

1973 Skærsø
Ungdom Jørgen Bruun
Damer Mona Nørgaard
Herrer Flemming Nørgaard
Old Boys Georg Nielsen
Novicer Jørn Sørensen

1972 Støvringgård Plantage
Ungdom Kim Ansbjerg
Damer Lis Carlsen
Herrer Claus Hebo
Old Boys Georg Nielsen
Novicer Thomas Schrøder

1971 Ristrup
Ungdom Hanne Ansbjerg
Damer Lis Nielsen
Herrer Flemming Nørgaard
Old Boys Flemming Marquard
Novicer Adrian Randall

1970 ?
Damer Lise Flindt Pedersen
Herrer Kurt Jensen
Old Boys Preben Tolboe
Turist Kim Ansbjerg

1969 Herning
(Resultater mangler)

1968 Marselisborg
Piger Lis Nielsen
Junior Jørgen Nielsen
Damer Vera Blåse
Herrer Keld Børresen
Old Boys Knud Vad

1967 Pøt Mølle
Damer Vera Blåse
Herrer Keld Børresen
Old Boys Knud Vad

1966 Karup
Drenge Jørgen Nielsen
Damer Vera Blåse
Herrer Keld Børresen
Old Boys Axel Carlsen

1965 Unddahlslund Skov
(Resultater mangler)

1964 Ravnsø
Damer Vera Blåse
Herrer Knud Vad
Old Boys Georg Nielsen

1963 Hald
Damer Signe Larsen
Herrer Ingen
Old Boys Georg Nielsen

1962 Marselisborg
Damer Vera Blaase
Herrer Knud Vad
Old Boys Karl Johan Jensen

1961 Løvskal
Damer Signe Larsen
Herrer Erik Bertelsen
Old Boys Axel Carlsen

1960 Høgildgaard Plantage
Damer Signe Larsen
Herrer Erik Nielsen
Old Boys Karl Johan Jensen

1959 Silkeborg Nordskov
Damer Signe Larsen
Herrer Carl Erik Olsen
Old Boys Karl Johan Jensen

1958 Rosenholm Skov
Damer Signe Larsen
Herrer Hugo B. Kristiansen
Old Boys Georg Nielsen

1957 Bjerringbro
Damer Signe Larsen
Herrer Preben M. Eriksen
Old Boys Georg Nielsen

1956 Tovstrup og Sorring Skov
Damer Ester Thomsen
Herrer Hugo B. Kristiansen
Old Boys Georg Nielsen

1955 Hald
Damer Inga Nielsen
Herrer Gunnar Pedersen
Old Boys Karl Johan Jensen

1954 Lundhof Skov m.fl. (Odder)
Junior Einar Pedersen
Damer Inger Mynster
Herrer Carl Erik Olsen
Old Boys Karl Johan Jensen

1953 Laurbjerg
Junior Per Nielsen
Damer Inger Mynster
Herrer Erik Nielsen
Old Boys Karl Johan Jensen

1952 Bjerre
Damer Inger Mynster
Herrer Erik Hansen
Old Boys Karl Johan Jensen

1951 Silkeborg Nordskov
Damer Inger Toubro
Herrer Erik Nielsen
Old Boys Palle Hinge

1950 Hald
Damer Inger Toubro
Herrer Aage Silding

1949 Odder
Damer Norma Nielsen
Herrer Jørgen Pedersen

1948 Frijsenborg
Damer Inger Toubro
Herrer Aage Silding

1947 Silkeborg Vesterskov
Damer Norma Olesen
Herrer Georg Nielsen